Належав родині Потоцьких: що відомо про замок у Старому Селі на Львівщині

Належав родині Потоцьких: що відомо про замок у Старому Селі на Львівщині

Належав родині Потоцьких: що відомо про замок у Старому Селі на Львівщині
. Замок у Старому Селі на Львівщині. Фото: Суспільне Львів

Замок у Старому Селі, що на Львівщині, за рішенням суду повернули у державну власність. З 2010 року він перебував у концесії. У договорі було прописано виконання протиаварійних робіт та реставрація пам'ятки. Проте їх так і не виконали. Більше про минуле замку дізнавалося Суспільне.

Директор обласної універсальної бібліотеки Іван Сварник розповідає, у давнину замок виконував оборонну функцію.

"Замок має надзвичайну тривалу в часі і насичену прізвищами людей, які володіли цим маєтком, історію. Історію драматичну, бо після 1939 року останні власники замку Потоцькі виїхали спочатку до Польщі, потім до Великобританії, втратили контакт зі своїми володіннями, і замок був приречений на руйнацію, на загибель", — говорить чоловік.

Іван Сварник додає, аби вберегти збережені частини замку, його здали у тимчасове користування приватному товариству:

"Той, хто брав концесію, зобов’язувався, що в один рік там відбудують одну вежу, в інший рік — другу, житлове приміщення, в'їзну браму, мури і так далі. Наскільки я пригадую, нічого з того не вийшло, великі плани, на жаль, закінчилися нічим".

Брама замку
Брама замку. Суспільне Львів

Марія Головата мешкає у Старому Селі. Пригадує, раніше на території замку організовували екскурсії та фестивалі. В останні роки до замку майже ніхто не приїжджав.

"Раз тут вже робили, пробували реставрувати, потім залишили, нічого не робили і так далі стоїть. Нічого за 10 років не відбулося. Нема кому доглядати", — говорить жителька села.

Руїни замку у Старому Селі
Руїни замку у Старому Селі. Суспільне Львів

Господарський суд Львівської області розірвав договір про концесію замку в Старому Селі та повернув його у державну власність.

"Ми чекаємо остаточного рішення суду, яке відбулося, але ще є термін на проведення апеляційного оскарження. Після того як рішення суду набуде законної сили, будемо разом з фондом Держмайна допрацьовувати спільні кроки щодо можливого використання об’єкту. Звичайно потрібно поїхати експертам для надання певних технічних висновків щодо стану збереження самого об’єкту", — каже керівниця обласного департаменту архітектури та містобудування Олена Василько.

На початок