Ситуація на українсько-польському кордоні: які пункти пропуску на Львівщині є найбільш завантаженими

Ситуація на українсько-польському кордоні: які пункти пропуску на Львівщині є найбільш завантаженими

Ситуація на українсько-польському кордоні: які пункти пропуску на Львівщині є найбільш завантаженими
Пункт пропуску "Краковець". Суспільне Львів

Щодоби українсько-польський кордон через пункти пропуску Львівської області в обох напрямках перетинають понад 50 тисяч людей. Найбільш завантаженими пунктами залишаються "Краковець" та "Шегині". Тому прикордонники радять слідкувати за чергами онлайн та вибирати інші напрямки перетину кордону. На Львівщині їх загалом є шість. Більше про ситуацію в пунктах пропуску Суспільному розповіла речниця Західного регіонального управління Держприкордонслужби Олександра Кучковська.

Рейсовий автобус "Коломия-Вроцлав" під'їхав на міжнародний пункт пропуску "Краковець". Людей у Польщу везе водій Іван Софіян.

"Весною трішечки менше їздили, зараз наплив більший, ну і, напевно, відносно того збільшились черги. Виїзд як правило завжди скоріше, заїзд буває дуже довго, минулого тижня я стояв 13 годин на кордоні", — каже водій.

Серед пасажирів автобуса — Мар’яна Рубич із сином. Вони їдуть до Кракова з Івано-Франківська.

"А звідти ще маємо переліт, надіюся, що встигнемо, ми чекали, напевно, годину і трохи більше поки під’їхали перед воротами", — розповідає жінка.

Автобус "Коломия-Вроцлав"
Автобус "Коломия-Вроцлав". Суспільне Львів

Віталій Лучак із родиною вже оформляють документи на виїзд з України. Чоловік розповідає, скільки часу чекав цієї процедури.

"О пів на 9 годину ми під’їхали до заправки. Це залишалося приблизно 550 м до в’їзду на митну територію. От рахуйте — 5 годин з копійками. Це година — 100 метрів", — говорить чоловік.

Зона митного контролю
Зона митного контролю. Суспільне Львів

Найбільше непорозумінь, а відтак черг виникає через уточнення документів на дітей, які перетинають кордон, розповідає інспекторка прикордонного контролю з перевірки документів Алла Мендрик.

"Дуже часто відправляють батьки дітей з родичами: з тіткою, дядьком, і дають доручення тільки від батька або від матері. Ти коли починаєш пояснювати людям, що ці документи не є підставою для виїзду за кордон, має бути доручення від обох батьків, люди часто ображаються. Якщо виїжджає дитина за кордон, якщо є доручення від однієї мами, то має бути завірене органами опіки і піклування, так само від батька. Якщо виїжджає бабуся чи дідусь, так само мають бути документи, які підтверджують, що це є рідна бабуся чи дідусь", — каже Алла Мендрик.

Черги до пункту пропуску
Черги до пункту пропуску. Суспільне Львів

У літній період збільшення пасажиропотоку фіксують перед вихідними. За словами речниці Західного регіонального управління Держприкордонслужби Олександри Кучковської, черги на автобусних смугах здебільшого утворюються у вечірній час, а щодо легкового транспорту, черги виникають в обідню пору.

"З початку літа кількість транспортних засобів, які перетинають державний кордон, за добу збільшилась до 1,5 тисячі і складає в межах шести пунктів пропуску 9-10 тисяч. Кількість громадян які перетинають кордон, також збільшилась до 4,5 тисяч. І в середньому в усіх пунктах пропуску щодоби перетинає кордон 52-53 тисячі громадян в обох напрямках", — зазначає Олександра Кучковська.

За словами речниці, у Львівській області є шість пунктів пропуску. Відслідкувати орієнтовну чергу із транспорту можна у соцмережах регіонального управління Держприкордонслужби.

На початок