У Львові навчатимуть проводити екскурсії жестовою мовою

У Львові навчатимуть проводити екскурсії жестовою мовою

У Львові навчатимуть проводити екскурсії жестовою мовою
. Суспільне Львів

У Львові стартує безкоштовна школа жестової мови "Почуй культуру". Перший курс починається 3 серпня та триватиме до 14 серпня. Розпочинається він з музею "Арсенал". Про це розповів Суспільному ініціатор проєкту Мирослав Откович.

Викладачка жестової мови Оксана Сивера каже, що 10-ти денного курсу достатньо, аби вивчити усі літери та основні жести для проведення екскурсії у музеї "Арсенал". Екскурсія жестовою мовою буде скороченою, аби екскурсоводи не заплуталися в жестах.

"Якщо в сфері культури ми дамо можливість тим людям почути, ми будемо говорити їхньою мовою, то уявіть собі наскільки це западе їм глибоко в серце, що до них говорить культура", — розповідає ініціатор проєкту Мирослав Откович.

Екскурсовод Петро Радковець один з 15 людей, що зголосилися навчитися проводити екскурсії мовою жестів. Він розповідає, що досвід проведення екскурсій для людей з вадами слуху — це цікаво, оскільки можна освоїти новий спосіб комунікації.

Музей "Арсенал" щороку відвідує більше 100 тисяч людей. Там зібрали колекцію із 1500 зразків зброї з різних країн світу. У музеї уже є адаптовані екскурсії для незрячих. Тепер вони стануть доступними і для людей з вадами слуху, оскільки жестової мови навчатимуть і працівників музею.

У Львові стартує безкоштовна онлайн школа жестової мови
У Львові стартує безкоштовна онлайн школа жестової мови. Суспільне Львів

Окрім музею "Арсенал" проєкт "Почуй культуру", запровадять ще у двох львівських музеях – Національному музеї імені Шептицького і Львівській картинній Галереї.

Також організатори планують відзняти серію відеороликів, QR-коди з посиланням на які будуть розміщенні на стінах музеїв.

Читайте також: Львівське інклюзивне ательє перемогло у британському конкурсі.
На початок