У Східниці через підтоплення є ризик виникнення інфекційних хвороб

У Східниці через підтоплення є ризик виникнення інфекційних хвороб

У Східниці через підтоплення є ризик виникнення інфекційних хвороб
Східниця, 10 червня 2023 року. ГУ ДСНС Львівщини

У селищі Східниця, де вийшла з берегів місцева річка та відбулося підтоплення, є ризик виникнення інфекційних хвороб. Про це повідомила головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Тімко-Іванченко.

За її словами, захворювання можуть розвинутися не одразу, адже спочатку триває інкубаційний період — від проникнення збудника до проявлення перших симптомів.

Які хвороби можуть виникнути?

  1. Гострі кишкові інфекції. Їх можуть викликати, як віруси, так і бактерії. Вони можуть потрапити в організм людини з водою, через фрукти, овочі чи предмети побуту, якщо на них містився збудник і вони потрапили в ротову порожнину.
  2. Захворювання печінки. Їх викликає вірус гепатиту А або вірус гепатиту Е. Можна зробити щеплення від вірусного гепатиту А, але на разі воно є досить дороге. Такі заходи як кип'ятіння води, миття овочів та фруктів можуть допомогти не допустити захворювання.
  3. Лептоспіроз — коли випорожнення гризунів, які могли потрапити у воду і на продукти харчування містять лептоспіри. Лептоспіри можуть потрапити в організм людини навіть через мікроподряпини на шкірі. Захворювання може розпочатися з підвищення температури тіла, можуть пожовтіти шкірні покриви. Раптово можуть почати боліти литкові м'язи.

Симптомами гострих кишкових інфекцій є нудота, блювота, біль в животі, частий рідкий стілець. Також у затоплених пунктах, за словами Наталії Тімко-Іванченко, можуть виникнути глистні інвазії і гельмінтози.

"Якщо виникають порушення у стані здоров'я: нудота, блювота, зниження апетиту, біль у животі, підвищується температура тіла, є пожовтіння склери або шкірних покривів чи починають раптово боліти м'язи, або виникають інші симптоми, яких не було раніше, це є підставою, щоб звернутися до медпрацівника або тих людей, які роблять подвірні обходи", — каже головна санітарна лікарка Львівщини.

Як запобігти захворюванням?

Для того, щоб зменшити кількість людей, які можуть захворіти, слід вживати та використовувати воду виключно гарантованої якості. Це бутельована вода або вода, яку доставили до використання населенню, або вода, яка є у водопровідній мережі. Проте її потрібно прокип'ятити перед вживанням. Такою ж водою слід користуватися, коли чистите зуби чи миєте руки перед споживанням їжі. Нею також слід мити овочі і фрукти.

Не можна споживати в їжу продукти харчування, які теж були підтоплені. Одяг, який був підтоплений, слід попрати перед тим, як ним користуватися.

Що відомо про наслідки негоди в Східниці та Стрийському районі

  • 10 червня через сильні дощі та стікання гірських вод річка Східничанка вийшла з берегів. Рівень води піднявся на 1,5 м. По всій протяжності річки досі розмиті береги.
  • Вода підтопила 6 вулиць у Східниці, близько 100 житлових будинків, 10 готелів, 11 магазинів, пошкодила 5 місцевих мостів та затопила 15 автомобілів. Рятувальники відкачали 12 куб. м води з 16 будинків.
  • Газо- та водопостачання селища тимчасово припинили. 2/3 Східниці наразі без електропостачання.
  • Через пошкодження моста в селі Новий Кропивник та двох мостів в селі Перепростиня відсутній доїзд до 16 населених пунктів.
  • У Підгородцях та Уричі підмило дорогу. В найбільш небезпечному місці рух перекрили. Обʼїзд забезпечений.
  • Із заповідника Тустань, де тривав чемпіонат України зі спортивного гірського туризму, рятувальники евакуювали 60 людей. Серед них – 44 дитини. Частину з них тимчасово поселили у місцевому народному домі, інші вирушили додому поїздом.
  • Надзвичайники евакуювали з підтоплених будинків 45 людей, з них 8 — діти.
На початок