На Львівщині у селі Заболотці евакуювали хоспіс з Сіверська. Тут живе 23 людей старшого віку та людей з інвалідністю. У Заболотцях їм виділили приміщення одного з відділень сільської лікарні. У хоспіс мешканці заселилися торік в серпні.
Сергій Коваленко з міста Слов’янськ. Йому 44 роки. Він отримав обмороження через що втратив обидві ноги та пальці на руках.
"У мене будинок пошкоджений через приліт, усі вікна повилітали, двері викрутило, дах осколками посікло. Коли почалися морози, у хаті не було газу: мінус на вулиці, мінус і у хаті. Почалось життя дуже складне, спав під трьома ковдрами, одягнений і все одно мерз і це призвело до відмороження і потрапив у лікарню, у лікарні ампутували обидві ноги майже дог пояса і сказали, якщо хочеш жити в тебе одна дорога — поїдеш до Львова", — каже мешканець хоспісу Сергій Коваленко.
У лютому Сергій приїхав до Львова, спочатку був у львівській лікарні, а з квітня живе у хоспісі у селі Заболотці, що на Львівщині. Чоловік каже має дві мрії: аби йому встановили протези і як найшвидше повернутися додому.
"Сподіваюся, що колись знайдуться такі волонтери, які допоможуть мені якось з протезами і щоб була можливість хоч трошки, але пересуватись на протезах. Коли закінчиться війна, буду сподіватися, що вона закінчиться в цю секунду нашою перемогою, то тоді можна буде шукати можливості їхати до рідного міста", — каже мешканець хоспісу у Заболотцях Сергій Коваленко.
У хоспісі у Заболотцях зараз живе 23 людини — усі вони зі східних регіонів. Цей хоспіс евакуювався з Сіверська, разом з іншими мешканцями хоспісу приїхав і Володимир Гордієнко. Чоловік залишися без рідних і потребує догляду.
"Тут дають їсти, все нормально, є телевізор. Він і я телевізор не дивимося. В нього є планшет і у мене є, тільки він зламався", — каже мешканець хоспісу у Заболотцях Володимир Гордієнко.
У хоспісі є п’ятиразове харчування. Також за потреби приходить лікар і медсестра, розповідає керівник прихистку Олексій Заморений.
"У нас зараз є 5 повністю лежачих мешканців, 12 маломобільних людей, які пересуваються за допомогою крісла колісного чи милиць, інші ходячі, але все одно потребують догляду", — розповідає керівник хоспісу Олексій Заморений.
Проживання, догляд та харчування мешканців хоспісу забезпечують коштом благодійних організацій, а також пенсій тих, людей, які там перебувають.
"У деяких людей є пенсії і вони долучають 70 процентів пенсії, щоб ми наглядали, а решта грошей їм повертають і вони можуть користуватися ними так, як бажають", — додає Олексій Заморений.
За словами голови Заболотцівської громади Марії Дискант, від початку повномасштабного вторгнення громада прихистила 600 людей з окупованих та прифронтових територій України. Серед них і з християнського хоспісу з міста Сіверськ.