Хірург з Туреччини прооперував у Львові близько 20 дітей

Хірург з Туреччини прооперував у Львові близько 20 дітей

Хірург з Туреччини прооперував у Львові близько 20 дітей
. Суспільне Львів

У Львові перебуває хірург з Туреччини Хакан Агір. Впродовж тижня лікар безкоштовно оперував і консультував дітей з різних областей України. Зокрема хірург провів близько 20 операції у Західноукраїнському дитячому медцентрі та проконсультував 70 пацієнтів.

Чотирирічна Злата з Хмельниччини — одна з тих, кого прооперував турецький хірург Хакан Агір. Про те, що турецькій хірург приїжджає до Львова і безкоштовно оперує українських дітей батьки Злати дізналися від свого сімейного лікаря.

Хірург з Туреччини прооперував у Львові близько 20 дітей
4-річна пацієнтка Злата разом з мамою та татом. Суспільне Львів

"Вона знала, що в нього вже оперувалися дітки. Результати були досить хороші, тому вона каже: "Не втрачайте цей шанс і приїжджайте сюди", — розповідає мама пацієнтки Леоніла Панасюк.

Перед цим оперативним втручанням дівчинці уже робили три операції українські хірурги в Києві. У дитини з народження збільшена щока. Захворювання називається ліпоматозЛіпоматоз – це поява в підшкірній клітковині численних ліпом, що мають сполучнотканинну капсулу або переходять в область нормальної жирової тканини без чіткої межі..

"Попереду ще не одна операція — будуть ще підправляти кутик гуди приблизно через три місяці, а потім через декілька років слід ще щось зробити з кісткою. Вона велика з лівої сторони, її мають зменшити", — розповідає мама пацієнтки Леоніла Панасюк.

Приїхала на огляд до турецького хірурга 12-річна Софія. Їй турецький хірург робив операції під час свого минулого візиту до Львова. Дівчинці видалили пухлину на щоці. Тоді операція тривала більше ніж 12 годин. Батько дівчинки Микола Халянка розповів, до цього не могли знайти лікаря, який би взявся оперувати доньку.

"Він дивився її, сказав що все нормально. У неї рот не відкривався, а тепер відкривається, каже все нормально, будемо консультації далі проводити", — говорить батько пацієнтки Микола Халянка.

Хірург з Туреччини прооперував у Львові близько 20 дітей
Микола Халянка. Суспільне Львів

Це сьомий візит Хакана Агіра до Західноукраїнського дитячого медцентру. Турецький хірург спеціалізується на щелепно-лицевій хірургії та на утвореннях в ділянці голови та шиї.

"Зазвичай я допомагаю своїм колегам зі складними випадками. Наприклад, цього разу ми оперували дівчинку з велетенською пухлиною обличчя, пухлина м’яких тканин, а також була прооперована дитина із злоякісною пухлиною, яка розташована біля зорового нерва – це була дуже складна ділянка", — каже хірург з Туреччини Хакан Агір.

Хірург з Туреччини прооперував у Львові близько 20 дітей
Хірург з Туреччини Хакан Агір, який прооперував у Львові близько 20 дітей. Суспільне Львів

Впродовж цього тижня турецький хірург спільно з українськими лікарями Західноукраїнського дитячого медичного центру щодня оперували 4-5 дітей. Це випадки різної складності, розповідає дитячий лікар хірург Орест Лешневський.

"Випадки є різні. Професор є спеціаліст в дитячій пластичній хірургії – це є розщелини губи, піднебіння, це є пластичні операції в ділянці голови та шиї, це є новоутвори в ділянці голови та шиї щодо онкологічних пацієнтів і післяопікові рубці також", — каже дитячий хірург Орест Лешневський.

Цього разу турецький хірург провів 20 операцій у Західноукраїнському дитячому медцентрі та проконсультував близько 70 дітей. Наступний свій приїзд Хакан Агір планує на початку осені.

На початок