Фейкові документи для 13 чоловіків: на Львівщині викрили організаторів виїзду за кордон

Фейкові документи для 13 чоловіків: на Львівщині викрили організаторів виїзду за кордон

Фейкові документи для 13 чоловіків: на Львівщині викрили організаторів виїзду за кордон
. Суспільне Львів

На Львівщині викрили групу волинян, які виготовляли для чоловіків призовного віку фальшиві документи, що надавали право виїзду за кордон. Такою схемою скористалися щонайменше 13 людей. Про це повідомили у Львівській обласній прокуратурі.

Як встановили слідчі, у вересні 2022 року троє мешканців Волині — 43-річний організатор та двоє виконавців придумали схему незаконного виїзду чоловіків за кордон. Для цього підозрювані створили Telegram-канал. Там розміщували оголошення про організацію виїзду. Чоловіки працювали лише за передоплатою в 1000 доларів за людину. Коли отримували гроші, починали підготовку документів.

"Підставою для виїзду громадян призовного віку за кордон були дані про фіктивне перебування на консульському обліку. За допомогою підроблених печаток та штампів, які проставлялась на паспортах громадян України, їх "клієнти" отримували право на безперешкодний перетин держкордону", — йдеться у повідомленні.

"Печатки", які використовували організатори схеми
"Печатки", які використовували організатори схеми. Львівська обласна прокуратура

Для конспірації готовий паспорт "з дозволом" відправляли поштою під вигаданим ім'ям. Таким чином, вони допомогли незаконно виїхати за кордон щонайменше 13 людям.

Правоохоронці під час обшуків знайшли та вилучили в учасників групи печатки, штампи, гроші, мобільні телефони, картки та інші докази. Чоловікам повідомили про підозру за фактами незаконного переправлення осіб через державний кордон та підроблення офіційних документів. Їм загрожує ув'язнення на строк до 9 років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває.

На початок