У Першому медоб'єднанні Львова створюють опіковий центр: яким він буде

У Першому медоб'єднанні Львова створюють опіковий центр: яким він буде

У Першому медоб'єднанні Львова створюють опіковий центр: яким він буде
. Перше ТМО Львова. Фото ілюстративне

На базі Першого медоб'єднання Львова створюють сучасний опіковий центр. Це дасть змогу лікувати пацієнтів із важкими опіками в Україні, а не відправляти їх за кордон. Про це на брифінгу розповів гендиректор Першого медоб'єднання Олег Самчук.

Стас Лях з Краматорська — один із 700 пацієнтів дитячої лікарні Святого Миколая, який протягом року потребував допомоги опікових медиків. Минулого року він із сім’єю переїхав на Харківщину. Мама Стаса Лідія розповідає, вони сподівалися, що там буде безпечніше, але у кімнату 12-річного сина влучила ракета. Дитину поранило уламками.

"Воно вибухнуло в хаті, дах вибухнув і осколки полетіли на нього. Цегла посипалася на нього. І він під ліжко впав разом з татом. У тата опіки на шиї", — каже Лідія Лях.

В реанімації у Харкові хлопець провів 9 днів у комі. Уже в Лікарні святого Миколая у Львові стан Стаса стабілізували, а також закрили індивідуальною пластиною дефект черепа розміром 8 см. Тепер хлопець навідується до опікових хірургів — лікує рубець на обличчі, що залишився після отриманої травми, додає мама.

Стас Лях з мамою Лідією
Стас Лях з мамою Лідією. Суспільне Львів

Майже всі мінно-вибухові поранення супроводжуються термічними травмами у дітей, каже керівниця напрямку опіків Першого медоб’єднання Леся Стрілка. Дітей із найважчими опіками лікарі змушені відправляти на лікування за кордон.

"Якщо ми матимемо умови і обладнання, в нас повністю відпадає потреба евакуйовувати, транспортувати тих діток на лікування за кордоном. Для опіків потрібні спеціальні умови — це спеціальна вентиляція, це підтримання мікроклімату, температурних режимів", — каже Леся Стрілка.

Леся Стрілка
Леся Стрілка. Суспільне Львів

Аби створити умови для повноцінного лікування дітей з опіками в Україні, на базі Першого медоб'єднання створюють сучасний опіковий центр. Для того, щоб придбати необхідне медобладнання, запустили збір грошей.

"Це є дитяче і доросле відділення в яких ми хочемо створити спеціалізовані палати, які будуть мати свої окремі вентиляційні системи, надстерильні умови. Це палати-капсули, тому що там не повинно бути жодних бактерій, щоби шкіра, яка пересаджується, могла прижитися. Тому започаткували цей збір грошей. Ми хочемо до кінця року зробити надсучасні умови, тому що війна у нас не закінчується і постійно до нас поступають пацієнти уражені війною, маленькі дітки, які мають різні ступені уражень", — каже гендиректор Першого медоб'єднання Олег Самчук.

Збір можна підтримати на платформі dobro.ua у межах соціальної програми "Дитяча надія". Один з меценатів уже надав 10 мільйонів гривень, а також оголосив збір на закупівлю лазера для лікування опікових рубців.

На початок