Виробнича травма. Львівські лікарі "пришили" пальці 21-річному хлопцю

Виробнича травма. Львівські лікарі "пришили" пальці 21-річному хлопцю

Виробнича травма. Львівські лікарі "пришили" пальці 21-річному хлопцю
. Фото: Перше ТМО Львова

Львівські лікарі виконали вдалу реплантацію — повторне приєднання мікрохірургічним способом відсіченої кінцівки або її частини. Вони "пришили" два пальці руки 21-річному Володимиру. Хлопець отримав травму на роботі. Про це повідомили у Першому ТМО Львова.

21-річний Володимир працює вантажником у Яворові, що на Львівщині. Раніше через виробничу травму він вже втратив безіменний палець. Цього разу йому на руку впала 200-кілограмова колода та відсікла вказівний та середній пальці. У лікарні Святого Пантелеймона хлопцеві зробили рентген та вирішили виконати ретрансплантацію.

"Складність проведення такої операції у випадку Володимира в тому, що його пальці були відчленовані на рівні згину. А чим далі фаланга від кисті, тим більше дрібних судин (товщиною з людську волосину) і тим важче її приживити. Це вдається менш ніж у половині подібних випадків", — йдеться у повідомленні.

Виробнича травма. Львівські лікарі "пришили" пальці 21-річному хлопцю
Фото: Перше ТМО Львова

З моменту операції минуло три місяці. Приживлені пальці повноцінно функціонують.

"Я дуже задоволений результатом. Вдома виконував реабілітаційні вправи за рекомендацією лікаря і вже відчуваю пальці", — говорить пацієнт Володимир.

Попереду у Володимира ще одна операція з реконструкції сухожиль. Вона потрібна для покращення функцій згинання та розгинання кисті руки.

За словами медиків, при травматичній втраті пальців велике значення має час надання медичної допомоги.

"Відрізані чи відірвані фаланги необхідно якнайшвидше помістити в холодний контейнер. Але так, щоб не було прямого контакту з льодом. І доставити до лікарні, де виконують реконструктивні втручання, не менш ніж за 12 годин після ампутації", — кажуть лікарі.

Читайте також

Американський хірург Роберт Монтгомері пересадив нирку пацієнту у Львові

У Львові вперше в Україні вживили протез прямо в кістку: що відомо про пацієнта

На початок