В ніч на 16 квітня у Бориславі, що на Львівщині, виникла пожежа в музеї "Карпатська хата". Будинок звели зі зрубів без жодного цвяха у XIX столітті. Там зберігали старовинні речі побутового ужитку, меблі, ікони, глечики, тарілки та інше кухонне приладдя. Про наслідки пожежі Суспільному розповів засновник музею Сергій Силантьєв.
Інформація про пожежу надійшла до ДСНС об 23:09. На місце події виїхали рятувальники.
"Практично вся будівля була охоплена вогнем, з даху виривалось полум'я. Пожежа була досить оперативно локалізована, вже о 23 годині 30 хвилин. А о 23:44 була повністю ліквідована. Вогнем було знищено дах на площі 50 метрів квадратних, пошкоджено речі домашнього вжитку, які знаходилися у цьому будиночку, також пошкоджено стіни всередині будівлі на площі 100 метрів квадратних", — каже речник ГУ ДСНС Львівщини Віталій Туровцев.
Внаслідок пожежі сильно пошкоджена хата та знищено чимало цінних експонатів.
"Хата була перевезена з Косівського району з села Вижній Березів. З пам'яток цінних була колекція бойківського одягу, було 11 строїв. Ікони всі згоріли до одної, тільки одна вціліла з тієї всієї колекції. Речі побутові. Частково збереглася кераміка, та, що була далі від печі. Дерев'яні речі всі погоріли. Тільки лишилася одна бочка, яка стояла під хатою. Були речі магазинні — прилавок з 20-х років, реклама, дуже багато таких речей оригінальних з магазину. Я сам заснував той музей з власної ініціативи, сам збирав експонати понад 20 років, по крупинці все робив і так.. 20 років роботи пішло спати.. Шкода і хати, кожна та річ до чогось мене прив'язувала — від людини до спогадів. Я кожну річ особисто здобував. Для мене це дуже велика втрата", — каже засновник музею Сергій Силантьєв.
Директор музею вважає, що хату могли навмисно підпалити.
"Світла в хаті не було, все було виключено. Якщо хтось приходить на відвідини, є розетка, включаю в хаті світло, заради безпеки я давно так продумав. Краще включити і виключити, ніж воно має постійно доходити там струм. Остання екскурсія була в п'ятницю, було 33 людини і після того нікого не було. Тож світла там не було. Я на то думаю, що то підпал, така моя думка", — додає чоловік.
Точну причину займання наразі встановлюють правоохоронці.
Музейник вже оголосив про збір грошей на відновлення "Карпатської хати".
Читайте також
У Львові невідомі підпалили храм Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ: що відомо