Аграрії Львівщини засаджують поля нетиповими культурами: причина

Аграрії Львівщини засаджують поля нетиповими культурами: причина

Аграрії Львівщини засаджують поля нетиповими культурами: причина
. Фото: Суспільне Львів

На Львівщині фермери збільшили посіви томатів, цибулі, спаржі. Аграрії пояснюють це тим, що частина територій півдня України перебувають в окупації. Тож, до прикладу, продукція з Херсона не була представлена на ринку торік. Це підштовхнуло фермерів у тилових регіонах розширювати асортимент своєї продукції.

Лілія Курган кілька років вирощує спаржу. За її словами, вона є найбільшою постачальницею цієї культури на Львівщині. Каже, що з кожним роком попит на спаржу серед українців збільшується.

"Побачили, що культура споживання наших громадян змінюється. Люди хочуть свіжості. Банальні "борщові набори" вже приїдаються. Просто міняти асортимент хочеться. І є потреба в тому", — розповідає керівниця аграрного товариства Лілія Курган.

На Львівщині фермери почали засаджувати поля культурами
Керівниця аграрного товариства Лілія Курган. Фото: Суспільне Львів

Крім спаржі, Лілія Курган цьогоріч планує висаджувати й інші культури. Зокрема, помідори та капусту. Адже передбачає попит на ці овочі, зважаючи, що багато українських територій, де їх традиційно вирощували, зараз перебувають в окупації.

"Люди звикли до продукції з Херсона. Дуже багато фермерів цього року садять цибулю. Цибуля буде цього року недуже дорога. Особисто ми будемо садити гарбузи. Пробуємо томати, бо попит шалений на томати. Ну, капустяну групу. Це — те, що хоче споживач", — говорить Лілія Курган.

На Львівщині фермери почали засаджувати поля культурами
Фото: Суспільне Львів

Водночас ситуація у фермерстві на Львівщині кардинально наразі не змінилася. Адже для вирощування нових культур потрібні досвід, відповідний клімат та ґрунти, пояснює директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман. Тож, за її словами, фермери Львівщини продовжують вирощувати звичні для українців овочі.

"Такі типові для України культури, як "борщовий набір", зокрема, морква, цибуля — вони зараз коштують доволі дорого. Відповідно, наші аграрії розуміють, у чому справа — що через агресію з боку Росії, через окупацію певних регіонів, пропозиція скоротилася. Херсон просто не вийшов на ринок. Наші аграрії починають потрошки вводити в структуру виробничу саме такі культури, які раніше вони не вирощували", — каже директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

На Львівщині фермери почали засаджувати поля культурами
Директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман. Фото: Суспільне Львів

Крім того, говорить Тетяна Гетьман, на Львівщині планують більше садити плодових дерев і кущів.

"Наші аграрії будуть закладати понад 150 га нових садів. Серед них — лохина. Також будуть інші ягоди. І буде фундук. Я не скажу, що це все новий напрямок, але промислових садів у нас доволі мало. І вони поступово будуть з’являтися", — говорить Тетяна Гетьман.

За словами Тетяни Гетьман, наразі фермери, які планують займатися нетиповими культурами для Львівщини, вивчають попит з боку споживачів.

Читайте також

"Хліб для миру в Україні": на Львівщині реалізують українсько-італійський проєкт

На Львівщині стартувала посівна кампанія

На початок