У Львові власниця приміщення розірвала договір оренди з громадою УПЦ МП

У Львові власниця приміщення розірвала договір оренди з громадою УПЦ МП

У Львові власниця приміщення на вулиці Антоновича, 100, яке орендувала громада храму Святої Трійці УПЦ МП, розірвала угоду про користування. Про це повідомив на Facebook-сторінці в.о. директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Євген Бойко.

На фото, яке оприлюднив Євген Бойко, видно оголошення, що богослужіння у Свято-Троїцькій парафії припинено.

"Окрім храму на Бобанича (колишня Короленка) Московський патріархат втратив сьогодні у Львові ще один храм — церкву Святої Трійці на Антоновича. Приміщення, які використовувала релігійна громада, перебувають у приватній власності, тож власниця прийняла свідоме рішення розірвати угоду про користування", — йдеться у повідомленні.

Оголошення на вулиці Антоновича
Оголошення на вулиці Антоновича. Facebook/Євген Бойко

Як повідомила ZAXID.NET власниця будівлі, львівська підприємиця Інга Дунаєва, договір оренди з парафіянами розірвали у середу, 5 квітня.

"Зараз така ситуація в суспільстві, така ворожнеча з тим, що відбувається, тому я вважаю за краще розірвати договір оренди. Наразі приміщення опечатане", – розповідає Інга Дунаєва.

Що відомо

  • 5 квітня у Львові парафіяни Церкви святого великомученика Георгія УПЦ МП, що на вулиці Тараса Бобанича, зібралися, аби проголосувати за перехід храму до Православної церкви України.
  • Невдовзі біля храму зібралися люди, які тримали плакати із написами "Російській церкві не місце в Україні" тощо. Також туди прийшли люди, які проти переходу до ПЦУ. Про це повідомила кореспондентка Суспільного із місця події.
  • Начальник Львівської ОВА Максим Козицький розповів, що юридичний процес переходу церкви триває. Усі необхідні документи для цього місто вже підготувало, розповів міський голова Львова Андрій Садовий у ефірі "Суспільне. Спротив" напередодні, 4 квітня.

На початок