"Площа Ринок була переповнена людьми". Спогади про підняття прапора 33 роки тому

"Площа Ринок була переповнена людьми". Спогади про підняття прапора 33 роки тому

"Площа Ринок була переповнена людьми". Спогади про підняття прапора 33 роки тому
. Суспільне Львів

3 квітня 1990 року на сесії Львівської міської ради депутати 1-го демократичного скликання під головуванням Богдана Котика ухвалили рішення підняти синьо-жовтий стяг над Ратушею. Про те, як це було, пригадує депутат 1-го демократичного скликання ЛМР Зиновій Саляк.

Зиновій Саляк був одним з тих людей, хто підіймав прапор.

"Тоді був чудовий сонячний день, порівняно з сьогоднішнім, віяв легенький вітерець. Коли покійний нині Богдан Дмитрович Котик оголосив імена людей, які підіймають прапор, я біг. Зараз я б не вибіг на Ратушу, але в цей день я біг по сходах. Я піднявся перший і чекав поки піднімуться Стефанія Шабатура та покійний Євген Шморгун", — пригадує Зиновій Саляк.

Тоді площа Ринок була переповнена людьми, каже депутат 1-го демократичного скликання ЛМР Зиновій Саляк.

"У цей день ми зробили великий подвиг, а площа Ринок була переповнена. Я не знаю чи коли-небудь збереться така кількість людей на площі, як 3 квітня 1990 року. Хіба що в день перемоги", — каже Зиновій Саляк.

3 квітня 2023 року у Львові відзначили 33-тю річницю підняття прапора над міською Ратушею. Окрім підняття прапора, також організували символічний 33-кілометровий забіг. Брав участь у забігу і депутат першого демократичного скликання Ярослав Козак.

"Для мене, як для депутата 1-го демократичного скликання, це особливий день. Я не міг обійти цю знаменну подію, тому ми з ініціативною групою депутатів організували таку подію", — каже Ярослав Козак.

Як розповів депутат 1-го скликання Львівської міської ради Зиновій Саляк, сьогодні освятили прапори для бригад, зокрема 24-ї, 80-ї, 125-ї та 103 бригад. Їх підписали депутати Львівської міської ради 1-го скликання і міський голова. Пропори передадуть військовим.

Читайте також

У Львові відзначають 33-тю річницю підняття прапора над Ратушею

На початок