У Львові трансплантували нирку 5-річному хлопчику

У Львові трансплантували нирку 5-річному хлопчику

У Львові трансплантували нирку 5-річному хлопчику
. Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медцентр

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі здійснили десяту трансплантацію нирки. Цього разу новий орган отримав 5-річний Захар. У дитини хронічний гломерулонефрит. Про це повідомили на Facebook-сторінці медзакладу.

У Західноукраїнському дитячому медцентрі Захар лікувався 2 роки. З 2021 року маленький пацієнт перебував на апаратному перитонеальному діалізі.

"Лікувати Захарчика було непросто. Малюк потрапив до нас у важкому стані, а за час перебування у стаціонарі переніс чотири епізоди сепсису. Незважаючи на процедуру діалізу, він постійно втрачав білок, який потрібно було поповнювати різними препаратами. Коли стан малюка погіршився, батьки погодились на пропозицію бабусі стати донором власному онуку", — каже нефрологиня Лілія Грицків.

За словами медиків, після трансплантації їм довелось боротись з ускладненнями. Проте зараз хлопчик і бабуся почуваються добре.

У Львові трансплантували нирку 5-річному хлопчику
Захарчик разом із нефрологинею Лілією Грицків. Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медцентр

Загалом у дитячому медцентрі здійснили 7 родинних та 3 неродинних трансплантації нирки. Лікарня бере участь у пілотному проєкті Міністерства охорони здоров'я України із трансплантації органів. Ці операції повністю фінансує держава.

Читайте також

У Львові упродовж 2022 року провели 97 трансплантацій органів

"Одне з важливих досягнень 2022 року": у Львові трохи більше ніж за місяць провели 5 трансплантацій печінки

На початок