Львівська команда "Skeiron" створила 3D-тур Маріупольським драмтеатром

Львівська команда "Skeiron" створила 3D-тур Маріупольським драмтеатром

Львівська команда "Skeiron" створила 3D-тур Маріупольським драмтеатром
. Скріншот з 3D-туру Маріупольським драмтеатром компанії "Skeiron"

Львівська команда "Skeiron", яка оцифровує культурні пам'ятки, створила 3D-тур Маріупольським драматичним театром. У межах проєкту "#SaveMariupolHeritage" планують "оживити" й інші пошкоджені пам'ятки міста. Після звільнення Маріуполя 3D-моделі будівель зможуть використовувати реставратори під час відбудови. Про це повідомили у компанії "Skeiron".

Восени минулого року до студії "Skeiron" звернувся фотограф Олексій Генералов. Він передав команді світлини Маріупольського драмтеатру, який був зруйнований під час бомбардування військами РФ 16 березня. Це стало початком проєкту "Save Mariupol Heritage". Команда оголосила про збір фото та відео для того, щоб зібрати якнайбільше матеріалу для 3D-моделі театру, території поблизу та інших будівель в Маріуполі.

3D-тур Маріупольським драмтеатром. Хол
3D-тур Маріупольським драмтеатром. Хол. Скріншот з 3D-туру Маріупольським драмтеатром компанії "Skeiron"

Робота над створенням моделі тривала понад три місяці. За словами творців проєкту, бракувало необхідних даних про деталі будівлі. Втім, зібравши колекцію зі звичайних світлин, сферичних фотографій та відео-турів, спеціалістам вдалось відтворити внутрішній та зовнішній вигляд театру і створити 3D-модель з глибинною мапою.

3D-тур Маріупольським драмтеатром. Сцена
3D-тур Маріупольським драмтеатром. Сцена. Скріншот з 3D-туру Маріупольським драмтеатром компанії "Skeiron"

“Проєкт "#SaveMariupolHeritage" — це початок великого проєкту про Маріуполь. Зараз проєкт презентує 3D-хмару точок центральної частини міста та 3D-тур по Маріупольському драматичному театру. Цим проєктом ми хочемо привернути увагу світу до Маріуполя й продовжити відроджувати інші важливі архітектурні та історичні пам’ятки міста” — каже співзасновник студії "Skeiron" Андрій Гривнак.

Надалі планують створити 3D-тури по інших пам'ятках Маріуполя.

Читайте також

На Львівщині від початку повномасштабної війни оцифрували понад 35 пам'яток архітектури

У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького

На початок