Українки у Швеції зібрали гроші на 12 автівок швидкої допомоги

Українки у Швеції зібрали гроші на 12 автівок швидкої допомоги

Українки у Швеції зібрали гроші на 12 автівок швидкої допомоги
. Суспільне Львів

Українки, які живуть у Швеції, об'єднались, щоб допомогти Україні. За рік волонтерки зібрали півмільйона доларів. За ці гроші закупили гуманітарну допомогу та автомобілі швидкої допомоги. Про це волонтерки розповіли Суспільному.

Катерина Благодир живе у Швеції більше 20 років. За професією жінка — хірургиня. Втім після повномасштабного вторгнення залишила роботу та взялась за волонтерство.

"Я вдома включила телевізор і зрозуміла, що війна прийшла в Україну. Я бачила мам, які втікали від цієї ситуації, і для мене це було першим поштовхом, що я маю щось робити вже зараз. Я роздавала листівки, щоб люди прийшли в неділю і зібрали зі мною автобуси, щоб послати їх , і в цей день прийшло сотні людей. Люди приносили їжу, речі, павербанки, одяг, все, що ми просили. У нас були великі листи, запити", — каже Катерина Благодир.

Волонтерки Катерина Благодир та Надія Кваша
Волонтерки Катерина Благодир та Надія Кваша. Суспільне Львів

Тоді Катерина познайомилась із землячкою Надею, що також мешкає у місті Ґетеборг. Жінки об’єднались та почали допомагати українцям.

"Ми почали робити різні івенти. Щоб збільшити донати, ми ходили на маркети, продавали українські товари, організовували аукціони, влітку привозили "Kalush" після перемоги на Євробаченні. Ми 3 місяці продавали борщ, щоб назбирати на буржуйки", — каже волонтерка Надія Кваша.

Надія Кваша
Надія Кваша. Суспільне Львів

За рік волонтерки зібрали півмільйона доларів та передали в Україну 11 автівок швидкої допомоги. До відправлення на Херсонщину готують дванадцяту автівку.

"Вона повнопривідна, тому може пройти дуже складні умови дороги та роботи. В цьому наша сила, бо можемо діставати ці машини і доставляти в Україну", — каже Катерина Благодир.

Волонтерки зібрали гроші на 12 машин швидкої допомоги
Волонтерки зібрали гроші на 12 машин швидкої допомоги. Суспільне Львів

Разом з автівкою передають і гуманітарну допомогу та ліки. До кінця березня волонтерки планують купити ще чотири машини швидкої допомоги.

Читайте також

На Львівщині підприємство виготовляє окопні пічки для військових і цивільних на Схід

Американець Говард Баффет пожертвував понад 16 млн доларів Superhumans Center

На початок