Парашутисти Збройних сил України розповіли про встановлені національні рекорди

Парашутисти Збройних сил України розповіли про встановлені національні рекорди

Парашутисти Збройних сил України розповіли про встановлені національні рекорди
. Фото надав Олександр Троценко

Парашутисти Збройних сил України встановили одразу два національних рекорди із парашутної акробатики. Обидва рекорди встановила команда рятувальників авіаційної служби Збройних сил України «Freedom» - розповів старший тренер команди Дмитро Обуховський.

Участь у встановлені національного рекорду брали парашутисти із різних областей, зокрема, Олександр Троценко, який служить у військовій частині на Львівщині.

Постановка денного рекорду
Постановка денного рекорду. Фото надав Олександр Троценко

Перший – це денний рекорд – створення великої формації із 9 парашутистів, другий – нічний, який виконали 6 парашутистів. Обидва рекорди встановили на Херсонщині. Висота стрибків - 3 тисячі метрів.

«Ми хотіли зробити це вночі, бо в Україні і тренери, і судді не пам’ятають, коли таке бачили. Це купольна акробатика, найважливіше тут – зробити пару, а далі, подає купол. Той, що верхній, бере за стропи ( петлю, ремінь, - ред.) і по стропах спускається вниз, захоплює ногами вільні кінці парашута і починає керувати. Керують всіма верхні, інші парашутисти підходять знизу, під кутом 70 градусів», - розповідає про техніку виконання учасник команди Олександр Троценко.

29 травня поставили денний рекорд за участі 9 людей, а 1 червня – за участі 6 людей, але нічний рекорд. Ці рекорди зареєстрували.

"Із кінця квітня ми займалися у своїх регіонах, а пізніше зібралися усі разом, на Херсонщині, упродовж тижня ми почали інтенсивно готуватися, здебільшого виконували по два стрибки на добу", - каже Олександр Троценко.

Як розповів старший тренер команди Дмитро Обуховський, ці рекорди вперше зафіксовані за роки незалежності України.

"Усі учасники нашої команди – це військові, учасники АТО та миротворчих місій. Нам доводилося не лише рятувати своїх та чужих, а й - евакуйовувати мертвих. Цим рекордом ми хотіли показати, що ми не лише вузькоспеціалізовані військові. Наш досвід дозволяє брати участь і у таких спортивних заходах на Славу Україні", - сказав Дмитро Обуховський.

Учасники постановки денного рекорду та судді
Учасники постановки денного рекорду та судді. Фото надав Олександр Троценко

Наймолодшому учаснику команди 38 років, найстаршому - 53. Військові пишаються своїм рекордом.

"Що таке рекорд? Це щось довести, кинути виклик. Це рекорд України, виходить Україна заявляє про себе, що ми вільна нація, спробуйте нас перемогти!", - додає Олександр Троценко.

За словами Олександра Троценка, в майбутньому команда хоче встановити рекорд Європи.

Читайте також Я не хочу писати про війну - колишній атовець про свою книжку

На початок