У чергу на протезування в центрі "Superhumans" стали понад 70 військових та цивільних

У чергу на протезування в центрі "Superhumans" стали понад 70 військових та цивільних

У чергу на протезування в центрі "Superhumans" стали понад 70 військових та цивільних
. УНІАН. Автор: Марієнко Андрій. Фото ілюстративне

Наприкінці січня у реабілітаційному центрі "Superhumans" почали формувати чергу з пацієнтів, які потребують протезування. За три тижні записались більш ніж 70 військових та цивільних. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" Суспільному розповіла співзасновниця центру для лікування та реабілітації жертв війни "Superhumans" Ольга Руднєва.

За словами Ольги Руднєвої, здебільшого черга складається із військових.

"Маємо чергу, яка складається більше ніж з 70 людей. Це люди з складними ампутаціями. В нас є проблема в Україні — це дуже високі ампутації через те, що евакуація довга або відбувається ампутація на фронті. Після цього є потреба в реампутації, коли люди вже приїжджають в лікарні. Дуже часто маємо ситуацію, коли людина не має двох або трьох кінцівок і з цим треба теж працювати. Збираємо консиліуми по кожному пацієнту і шукаємо найкраще рішення для кожного", — каже співзасновниця центру "Superhumans".

Кожному пацієнту підбирають той протез, який потрібен йому, зважаючи на спосіб життя.

"Ми будемо шукати рішення залежно від того, який план у людини. В нас є хлопці, які хочуть повернутися на війну. Ми в них питаємо, що хочете? Кажуть, що хочемо біонічний протез. А це снайпер, який виходить в сіру зону. Я кажу, а ви розумієте, що його треба заряджати раз на добу і він має звуки певні. Хлопці починають міркувати і кажуть, що напевно їм не потрібен такий протез. Якщо людина хоче повернутися до соціального життя, працює в сфері, де потрібна дрібна моторика, то відповідно будемо шукати складні рішення і залучати гроші до складного протезування. Але якщо людина повертається у своє місто, працювати на простій роботі, то будемо пропонувати рішення, які дозволять швидше адаптуватися і використовувати правильно цей протез", — каже Ольга Руднєва.

У перспективі військовим та цивільним, які втратили кінцівку, потрібно буде виготовити кілька протезів. До прикладу, один — для спорту, активного дозвілля. А інший — для того, щоб працювати, прибирати вдома. Також протези треба регулярно обслуговувати. Тому протезування в Україні, за словами Ольги Руднєвої, набагато зручніше, ніж за кордоном.

"Велика кількість наших військових, які отримали протези у 2015 році за кордоном, приїхали в Україну і тут їх ніхто не взявся обслуговувати. Людина, яка запротезувалася, вона має ходити до свого протезиста як до священника, бо це на все життя. Людина змінюється у вазі, щось може підтирати. Постійно його треба адаптувати, постійно підтримувати. Людина має бути запротезована в Україні і бути на зв'язку з протезистом", — додає співзасновниця центру.

Для того, щоб записатися в чергу, потрібно заповнити анкету на сайті. У ній слід вказати свої особисті дані та контакти, описати особливість травми та стадію лікування, додати виписку з історії хвороби та фото травми. Після цього команда зателефонує до автора анкети та розпочне діалог.

Читайте також

Протезування в Україні: як на Львівщині створюють центр "Superhumans"

У центрі протезування "Superhumans" почали формувати чергу пацієнтів

Тривають будівельні роботи: центр протезування та реабілітації Superhumans Center запрацює навесні

На початок