На Львівщині благодійний фонд облаштовує шпиталь для ВПО

На Львівщині благодійний фонд облаштовує шпиталь для ВПО

На Львівщині благодійний фонд облаштовує шпиталь для ВПО
. Фото: Суспільне Львів

На Львівщині благодійний фонд "Карітас" облаштовує шпиталь для переселенців. Там за хворими доглядають лікарі, медсестри та соціальні працівники. За потреби людей везуть до лікарні та на постійній основі вони перебувають у шпиталі. Про це Суспільному розповів директор благодійного фонду "Карітас" Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ Ігор Казанкевич.

Валентині Мандріченко 75 років. Жінка жила неподалік Мар’їнки на Донеччині.

"Син помер, невістка померла, а дитятко одне залишилося. Я з паличкою, то ми приїхали до сестри його старшої. У неї теж троє дітей, вона четвертого всиновила", — розповідає переселенка Валентина Мандріченко.

На Львівщині благодійний фонд облаштовує шпиталь для ВПО
Переселенка Валентина Мандріченко. Фото: Суспільне Львів

Зараз Валентина Мандріченко живе у прихистку від "Карітасу" неподалік Дрогобича. Там діє реабілітаційний центр "Назарет" для людей із залежністю. На його базі від початку повномасштабного вторгнення почали приймати переселенців. Зараз там будують шпиталь, на першому та другому поверсі уже облаштували палати та приймають людей, третій — ще ремонтують.

"До нас, наприклад, привезли 17 людей із діалізом, у нас є троє людей на інвалідному візку, кілька людей поранені, поламані ноги, різні хвороби. Ми не претендуємо на те, щоб тут робити якісь хірургічні відділення. Це для людей, які мають хвороби, і яким треба підтримати їх здоров’я", — каже директор благодійного фонду "Карітас" Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ Ігор Казанкевич.

На Львівщині благодійний фонд облаштовує шпиталь для ВПО
Фото: Суспільне Львів

За словами Ігоря Козанкевича, загалом там прийняли сотні переселенців, кількість людей у прихистку постійно змінюється. За хворими доглядають волонтери.

"Я по спеціальності лікар-хірург, маю ще другу спеціальність лікарську — ендоскопіст. Я учасник АТО, учасник бойових дій, тут по добрій волі волонтерю, допомогою", — каже лікар-волонтер Олег Бойчук.

Соціальною працівницею у шпиталі працює Олена Орлова. Жінка приїхала з Харкова у березні. Там вона працювала в поліклініці.

"Це був такий сірий і похмурий день, звідусіль було чути постріли і вибухи, перед цим нас бомбили. Ми жили у метро і в підвалі з дітьми. Потім уже зрозуміли, що це не закінчиться і треба їхати, було страшно за дітей у першу чергу", — каже переселенка Олена Орлова.

На Львівщині благодійний фонд облаштовує шпиталь для ВПО
Фото: Суспільне Львів

Облаштовують шпиталь за гроші благодійників, зараз шукають тих, хто б міг допомагати з ліками. Загалом у Дрогобицькому районі живе понад 35 тисяч переселенців.

"У нас в Дрогобицькому районі є 13 колективних притулків, ми допомагаємо їм розмістися і в подальшому проживати. З бюджету області виділено гроші для капітальної реконструкції 4 об’єктів, туди в подальшому також будуть поселені ВПО", — каже відповідальна за роботу з ВПО у Дрогобицькому районі Наталія Федурко.

Наталія Федурко додає, до допомоги переселенцям також залучають різні благодійні фонди.

Читайте також

Переселенки зі Сходу України заснували підприємство у Львові та шиють одяг для ЗСУ

Нідерландські волонтери закупили для дітей-переселенців майже 4000 українських книжок

На початок