На Львівщині скажений собака покусав господаря

На Львівщині скажений собака покусав господаря

На Львівщині скажений собака покусав господаря
. Фото ілюстративне: УНІАН

У Городоцькій громаді домашній пес, який захворів на сказ, покусав господаря. Чоловіку та ще трьом членам родини, які контактували з собакою, надають допомогу. Про це повідомила в.о. завідувача відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Ірина Фесенко.

Через день після інциденту собака помер. Під час епідеміологічного дослідження фахівці встановили, що тварина була хвора на сказ. Господар та троє людей, яких подряпав та заслинив пес, отримують антирабічну терапію — курс вакцинації від сказу.

Ірина Фесенко радить у випадку, якщо вас вкусила чи подряпала безпритульна або домашня тварина, якнайшвидше звернутися у медзаклад.

"Сказ — гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему і воно є смертельно небезпечне. Людині вірус сказу передається від хворих тварин через укуси, ослинення чи подряпини шкіри особливо, якщо є мікротравми", — каже фахівчиня.

За статистикою Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, від початку року в області зареєстрували шість випадків, коли люди контактували з хворими на сказ тваринами.

Читайте також

У Сумській області зафіксований перший в Україні випадок зараження новим штамом COVID-19

На початок