У 2022 році зі Львова за кордон відправили на лікування 1300 онкохворих дітей

У 2022 році зі Львова за кордон відправили на лікування 1300 онкохворих дітей

Ексклюзивно
У 2022 році зі Львова за кордон відправили на лікування 1300 онкохворих дітей
. Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

В межах проєкту "Safer Ukraine" протягом 2022 року зі Львова за кордон відправили на лікування 1300 дітей хворих на онкологію. Пацієнти віком від 0 до 20 років зі всієї України. Суспільне поспілкувалось із керівником клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Романом Кізимою.

"Дітей вивозили медичним транспортом, гелікоптерами, медичними поїздами "Натівськими" військовими, спеціальними літаками, хтось зі знаменитостей надавав приватні літаки. Ми такого в житті ніколи не бачили, як в кіно", — каже Роман Кізима.

Із початком повномасштабного вторгнення, аби допомогти дітям хворим на онкологію, в Україні створили проєкт "Safer Ukraine". В межах цього проєкту пацієнтів віком від 0 до 20 років відправляють на лікування за кордон.

"До реалізації проєкту залучили перших осіб різних держав, урядів, міжнародних організацій. В цьому проєкті наша лікарня грала роль такого хабу, куди приїжали пацієнти з усієї України", — каже керівник клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Роман Кізима.

У 2022 році зі Львова за кордон відправили на лікування 1300 онкохворих дітей
Евакуація онкохворих дітей зі Львова за кордон. Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Це відбувається у кілька етапів

Спочатку пацієнтів транспортують у Польщу. Звідти родини із дітьми вирушають у різні країни, які зголосилися допомогти. Загалом протягом 2022 року за кордон на лікування вирушило 1300 онкохворих дітей.

"Наша команда супроводжувала пацієнтів як по Україні, так і за кордон до Польщі, де організували наступний хаб. Хаб надали польські пожежники, це перероблений готель у медичний центр. І звідти вже медичні групи розвозили дітей до літаків, а літаки летіли до різних країн. Всі витрати на лікування дітей бере на себе приймаюча сторона", — каже керівник клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Роман Кізима.

У 2022 році зі Львова за кордон відправили на лікування 1300 онкохворих дітей
Керівник клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Роман Кізима Роман Кізима. Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Онкохворих дітей з України на лікування прийняло 18 країн світу

Близько 400 дітей залишились лікуватись у Польщі. У Німеччину на лікування поїхало приблизно 150 дітей. Багато пацієнтів вирушили в Іспанію, Францію, Швецарію, Чехію, Бельгію, Словаччину, Нідерланди. Приблизно по 20 дітей лікується у Канаді та США.

За кордоном дітям та їх сім'ям допомагають із проживанням. Кожна країна вирішує сама яким чином це зробити.

"У деяких країнах уряд виділяв готелі або хостели, у деяких країнах брали на себе сім'ї. Робили по-різному. Все також залежить від міста. Також фонди з України підтримували сім'ї за кордоном. На якомусь етапі ми контактували з посольствами країн", — каже керівник клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Роман Кізима.

У 2022 році зі Львова за кордон відправили на лікування 1300 онкохворих дітей
Медичний транспорт для транспортування онкохворих дітей. Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Однією із онкохворих дітей опікувалась родина Джо Байдена

Дворічна львів'янка Меланія з багатодітної родини мала рідкісну пухлину на нозі. Дитина потребувала дороговартісного лікування.

"За допомогою сім'ї Джо Байдена швидко зробили всі документи, вивезли її літаком у США і забезпечили повністю препаратами. Коштує це лікування захмарно", — каже Роман Кізима.

Меланія лікувалась разом із іншими 7 дітьми з України в лікарні Святого Юди у місті Мемфіс, що у США. Зараз злоякісна пухлина, що була у дівчинки, завдяки лікуванню зникла.

За словами Романа Кізима, близько 1000 дітей завершують лікування. В половини з цих дітей вже наступила ремісія. Роман каже, що це дуже велика кількість дітей.

Проєкт продовжуватимуть та розвиватимуть

Зараз вже не потрібно вивозити на лікування за кордон одночасно таку велику кількість людей. Втім, коли виникає така потреба — її реалізують. Разом із дітьми за кордон вирушають лікарі, аби там підвищувати свою кваліфікацію, навчатись та обмінюватись досвідом із закордонними колегами.

Читайте також

"Одне з важливих досягнень 2022 року": у Львові трохи більше ніж за місяць провели 5 трансплантацій печінки

У Львові упродовж 2022 року провели 97 трансплантацій органів

На початок