У Львові завершують очищувати міські озера

У Львові завершують очищувати міські озера

У Львові завершують очищувати міські озера
. Суспільне Львів

Сім водойм на території Львівської громади завершать очищувати до кінця 2022 року. Це два озера у парку "Піскові озера", три озера в Снопківському парку, озеро в Горіховому гаю та озеро в парку Архангела Михаїла.

Озеро "Зелене око" розташоване поблизу вулиці Кримської. Востаннє його чистили близько 30 років тому. Там облаштовують схили, поглиблюють дно і чистять його від мулу та сміття.

"Попався старий сейф, звичайно, там нічого не було, сміття є трохи. Дивлячись скільки мулу є на дні озера, і чим більше мулу, тим більше це все треба вибирати. А так є трошечки нюанси, бо багато дерев і заважає роботі", — каже працівник екскаватора Юрій.

У Львові завершують очищувати міські озера
Суспільне Львів

"Тут влітку дуже багато людей і наших сусідів. Тут смажать шашлики, відпочивають ввечері, зранку з собаками гуляють. Це важливо, така частинка природи в місті", — каже місцева мешканка Олена Петришин.

У Львові завершують очищувати міські озера
Місцева мешканка Олена Петришин. Суспільне Львів

На очистку 7 озер у Львові витратили 1 мільйон 200 тисяч гривень.

"Ми бачили, що ці озера цвіли минулого року. В якихось було забагато очерету, в якихось є недостатня глибина. І через це такі озера потерпають від надлишку органіки. Для того, щоб вони не цвіли, щоб вода була чиста — їх треба трошки поглибити, розрівняти береги. Наша мета, звісно, щоб довести їх до того стану, коли чистити їх не буде потрібно", — каже керівниця міського управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

Усі земляні роботи, за словами Олександри Сладкової, на 7 озерах закінчать до кінця року. А навесні біля берегів цих озер висадять траву та інші рослини. Також планують встановити лавки та лежаки поряд.

Читайте також

Ботанічний сад у Львові просять внести до переліку критичної інфраструктури: у чому причина

Тюльпани з Нідерландів висадять у містах та селах Львівської громади

На початок