Ботанічний сад у Львові просять внести до переліку критичної інфраструктури: у чому причина

Ботанічний сад у Львові просять внести до переліку критичної інфраструктури: у чому причина

Ботанічний сад у Львові просять внести до переліку критичної інфраструктури: у чому причина
. Суспільне Львів

Ботанічний сад ЛНУ імені Івана Франка просять внести до переліку критичної інфраструктури, де не вимикають електроенергію. У ботсаді представлені понад півтори тисячі різноманітних рослин, які можуть загинути при критичному зниженні температури. Про це повідомив Суспільному директор ботанічного саду Андрій Прокопів.

У теплично-оранжерейному комплексі ботанічного саду Львівського національного університету Франка ростуть рослини із тропічного та субтропічного клімату. Директор ботанічного саду Андрій Прокопів розповідає, зараз температура повітря у теплиці — 18 градусів.

"Батареї, якщо ми подивимось, вони розташовані під стелажами, частина регістрів розташовані під стелажами, над стелажами є рослини, регістри розташовані вище, потім знову йде ряд мережевих конструкцій і вгорі ми бачимо знову ж таки ще один ряд теплоносіїв. Цього достатньо, щоб була стала температура в цьому об’ємі нашої оранжереї", — каже Андрій Прокопів.

Андрій Прокопів розповідає про ботанічний сад
Андрій Прокопів розповідає про ботанічний сад. Суспільне Львів

Комплекс ботанічного саду опалює твердопаливна котельня. Насоси, які подають тепло, працюють на електриці.

"Було б дуже добре, щоб ботанічний сад мінімально відключали від електроенергії, і ми мали можливість безперебійно подавати тепло в оранжерейний комплекс", — каже чоловік.

Ботанічний сад у Львові
Ботанічний сад у Львові. Суспільне Львів

За словами Андрія Прокопіва, критично допустимою температурою для теплиці є 5 градусів. Тому у разі відімкнень електроенергії вмикають генератор.

"Але не хотілося б це робити на щодень, щоб не використовувати той ресурс, який теж є в міру обмежений і ми розуміємо, що може настати якийсь критичний момент з постачанням палива, і ми тоді не порятуємо ту ситуацію навіть генератором", — каже директор ботанічного саду.

Ботанічний сад у Львові вміщує близько 1600 видів рослин
Ботанічний сад у Львові вміщує близько 1600 видів рослин. Суспільне Львів

Постійне постачання електроенергії дозволило б забезпечити сталу температуру для близько 1600 видів рослин. Деякі з них мають понад сотню років.

"Цінність їх є в тому, що вони відсутні в інших ботанічних садах Європи. І ті рослини поза сумнівом є унікальні, їх відновити не вдасться, якщо ми їх втратимо. Тому дуже важливо шанобливо поставитися до того, що кілька поколінь поспіль у ботанічному саді працівники доглядали за тими рослинами, і ті рослини будуть сьогодні в колекції", — каже Андрій Прокопів.

Ботанічний сад у Львові
Ботанічний сад у Львові. Суспільне Львів

Із запитанням, чи можуть переглянути список об’єктів критичної інфраструктури і включити туди ботанічний сад, Суспільне звернулось до представників обласної військової адміністрації. Наразі це питання з’ясовують. Відповідь обіцяли надати пізніше.

Читайте також

Львівські рятувальники повідомили про правила користування генераторами

П'ять закладів культури у Львові отримали генератори від благодійників

На початок