Одночасно електроенергію можуть мати до 30% споживачів — очільник Львівської ОВА

Одночасно електроенергію можуть мати до 30% споживачів — очільник Львівської ОВА

Одночасно електроенергію можуть мати до 30% споживачів — очільник Львівської ОВА
. Суспільне Львів

Учора, 23 листопада, РФ завдала ракетного удару по Львівщині. З 5 ракет, які були на території області, сили ППО збили 3. Ще дві влучили в енергетичну підстанцію на Львівщині. Унаслідок падіння потужності в системі електроенергію одночасно можуть подавати до 30% споживачів. Про наслідки ракетного удару під час брифінгу розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

За словами Максима Козицького, дві російські ракети повторно влучили в енергетичну підстанцію, яка була раніше атакована.

"Вчора (23 листопада,— ред.) по Україні було завдано масованого ракетного удару. В тому числі по території Львівщини є два влучання в енергетичну підстанцію. На даний час вдалося майже відновити можливість подання електроенергії. На жаль, немає можливості мати світло в кожному будинку, тому що ми обмежені по потужності. Зараз лише близько 30% населення можуть одномоментно мати електроенергію. Об'єкти критичної інфраструктури працюють, забезпечені дизель-генераторами, мають можливість подавати тепло і воду", — каже Максим Козицький.

За словами головного диспетчера Західного регіону НЕК "Укренерго" Віталія Федуна, внаслідок масованих ударів по підстанції на Львівщині та інших об'єктів в Україні відбувся блекаут.

"О 14 годині 21 хвилині відбувся поділ енергосистеми і її повне погашення, так званий блекаут. Оперативний персонал компанії почав процес рестарту і о 17 годині ми вже почали заживляти споживачів Львівщини і інших західних областей. Зараз такий баланс по Україні, що від того очікуваного споживання в нас є 25% електроенергії, тому мусимо її подавати почергово, порційно і насамперед на об'єкти критичної інфраструктури", — каже Віталій Федун.

Зараз на Львівщині застосовують усі графіки: аварійних вимкнень, погодинного вимкнення, а також спеціальні графіки аварійного вимкнення. Споживачів чергують кожні чотири години. Проте можливі затримки, каже технічний директор обленерго Роман Іванців.

"Деякі споживачі можуть обурюватися, що одні будинки мають електроенергію, а інші — ні. Це пов'язано насамперед з тим, що об'єкти критичної інфраструктури не мають прямого живлення у більшості випадків і від них ще паралельно живляться інші споживачі. Тому, можливо, інші будинки будуть мати напругу. Але ми будемо міняти споживачів", — каже Роман Іванців.

За словами технічного директора обленерго, на випадок повторних обстрілів в області готуються до різних сценаріїв: як до погодинної подачі електроенергії, так і до вимкнення електроенергії.

Що відомо

  • Під час повітряної тривоги 23 листопада Росія вдарила двома ракетами по електропідстанції у Львівській області. Внаслідок цього три райони на Львівщині були повністю знеструмлені.
  • На Львівщині розгорнули 45 пунктів незламності. У них є вода, тепло, гарячі напої, мобільний зв'язок та інтернет.
  • Станом на ранок 24 листопада через аварійні відключення 50% споживачів у Львові не мають електропостачання. Через це точково призупинено подачу тепла та гарячого водопостачання.

На початок