21 листопада 2013-го року уряд Азарова призупинив процес підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Тоді розпочалися перші протести у Києві, які переросли у Революцію Гідності. У Львові у День Гідності та Свободи відбулися кілька подій, присвячених Майдану.
У День Гідності та свободи у Львові згадували події Майдану. У просторі "Радіогараж" відкрили виставку, присвячену Революції Гідності. У експозиції: каски, прапори з Майдану та світлини київського фотографа Володимира Кліщевського.
"Це виставка, яка показує події, які відбулися на Майдані передусім у таку найгарячішу пору. Це січень. Тобто, це події — це сутички на вулиці Грушевського. Загалом нам передали понад 50 фотографій. Тут всі не помістилися. Але основна частина представлена", — каже наукова співробітниця музею Гідності Олена Чебелюк.
На виставку завітали очевидці подій на Майдані. Для львів’янина Ігоря Чабана Революція Гідності завершилася пораненням, комою та довгою реабілітацією.
"Потрапив на Майдан 1 грудня — якраз, коли Майдан трансформувався в революцію. І вже залишався до 18 лютого, коли отримав важке поранення в голову. І, на мою думку, саме війна почалася з 18 лютого", — каже учасник Революції Гідності Ігор Чабан.
Анастасії Дигдалович було десять років, коли почалися протести і її батько вирушив до Києва. Чоловік загинув на Майдані.
"Він мені сказав, що їде відстоювати мою незалежність, мою свободу. Для мене це були дуже великі слова, ми увесь час були з ним на зв’язку. Він був три місяці на Майдані. 20 лютого він біг рятувати молодого хлопця. У нього був тільки щит з собою. Ну і все", — каже донька загиблого майданівця Анастасія.
Увечері в центрі Львова провели акцію на згадку про Революцію Гідності. Виконавець Олег Шумей заспівав пісні Майдану.
На Личаківському кладовищі вшанували Героїв Небесної Сотні.
"Під час Євромайдану у лави Небесної сотні став 21 Герой зі Львівщини, 4 з них поховані на Личакові", — повідомили у Львівській ОВА.
Читайте також
У Львові відкрили виставку "Революція гідності: спалахи пам’яті"
"Було бажання справедливості". Спогади львів'ян про Революцію Гідності