Будівництво притулку для тварин поблизу Львова планують завершити до кінця травня

Будівництво притулку для тварин поблизу Львова планують завершити до кінця травня

Будівництво притулку для тварин поблизу Львова планують завершити до кінця травня
. Суспільне Львів

На Львівщині працівники "Домівки врятованих тварин" будують ще один притулок. Він розташований за 45 кілометрів від Львова. На будівництво зібрали близько трьох мільйонів гривень. Про це Суспільному розповів керівник "Домівки врятованих тварин" Орест Залипський.

За словами Ореста Залипського, від початку повномасштабної війни притулок, що у парку "Знесіння", прихистив понад 5 тисяч тварин. Окрім домашніх тварин, "Домівка врятованих тварин" приймає екзотичних і диких звірів.

"Кілька днів тому навіть до нас приїхав маленький крокодил. З Дніпра приїхала мавпа, от постійно такі тварини попадають, і ти їх вже нікуди не дінеш", – каже Орест Залипський

Біля Львова будують притулок для тварин
Сарна на прізвисько Бембі мешкає в притулку 4 роки. Суспільне Львів

Серед мешканців притулку – сарна на прізвисько Бембі. Кілька років тому тварину як подарунок на День Народження, презентували маленькій дитині. Але потім вирішили відмовитись від неї. Бембі мешкає в притулку вже 4 роки. В дику природу тварину випускати не можна.

"Він звик до людей. Він їх не боїться і буде до них підходити. Люди можуть з ним щось зробити. Наприклад вбити та забрати роги", – каже працівниця "Домівки врятованих тварин" Ангеліна Бріцина.

Аби прихистити якомога більше покинутих тварин та створити для них комфортні умови, зоозахисники розпочали будівництво ще одного притулку. Новий прихисток буде розташований за містом.

"Два роки ми шукали ділянку, щоб вона повністю підходила нам. Подалі від населеного пункту, щоб нікому не створювати дискомфорт. Ми плануємо, що ділянка притулку в подальшому збільшиться до 7 гектарів. Територія буде поділена на секції: дикі тварини, екзотичні тварини, коти та собаки, свійські тварини та рептилії", – каже керівник "Домівки врятованих тварин".

Біля Львова будують притулок для тварин
Будівництво притулку для тварин планують завершити в травні 2023 року. Суспільне Львів

Будівництву сприяють волонтери з Німеччини та Польщі. Окрім вольєрів для тварин та адмінбудівлі на території зведуть кімнати для працівників прихистку, оскільки за тваринами має бути цілодобовий догляд.

"Має бути ванна та кухня. На другому поверсі будівлі будуть кімнати для тих, хто буде тут працювати. До травня плануємо завершити будівництво", – каже будівельник Іван Костюк.

Зараз у "Домівці врятованих тварин" близько п'яти сотень різних тварин. Працівники закликають людей волонтерити – брати на прогулянки місцевих собак.

Авторка: Анастасія Поя.

Читайте також: На Львівщині надзвичайники врятували кошеня

На початок