Львівський музей представить роботи українських та європейських митців у цифровому форматі

Львівський музей представить роботи українських та європейських митців у цифровому форматі

Львівський музей представить роботи українських та європейських митців у цифровому форматі
. Суспільне Львів

Львівський національний музей імені Андрея Шептицького представить роботи Рембрандта, Левицького, Архипенка та багатьох інших у цифровому форматі. Для цього створюють цифрову NFT-колекцію "Альтернативні виміри". Всі охочі зможуть купити на певний час можливість користуватися представленими роботами. Вони будуть доступні на платформі V-Art.

Завідувачка відділу графіки музею Марія Цимбаліста розповідає, у фондах музею зберігаються оригінали Рембрандта, Галліна, Тьєполо. Однак їх виставляють рідко — вони цінні і не можуть бути в постійній експозиції. Тож відвідувачам покажуть електронні варіанти картин.

"Ми не могли оминути увагою львівських класиків, тому в експозиції будуть представлені роботи Олени Левицької, Леопольда Левицького, Олександра Архипенка, Ігоря Боднаря", — каже Марія Цимбаліста.

Марія Цимбаліста
Марія Цимбаліста. Суспільне Львів

NFT-колекція "Альтернативні виміри" – це цифрова колекція творів. Всі охочі зможуть купити доступ до робіт на певний час.

"Ми надаємо можливість передавати як NFT можливість використання того чи іншого контенту. Таким чином, музей може дати копію картини, яка зберігається в музеї, наприклад, комерційну ліцензію на три роки для друку на футболках на території Європи", — каже представник фірми-розробника Олександр Величко.

Робота Рембрандта
Робота Рембрандта. Дані/Національний музей імені Андрея Шептицького

Цей проєкт — безкоштовний для музею. Так музейникам хочуть допомогти із фінансуванням.

"В цей важкий час, коли ми не маємо достатньо фінансування від держави, музеї все одно мають жити, працювати, розвиватися. І ті кошти йшли би і на розвиток музею, але ми передбачаємо, що також могли б надати допомогу тим музеям, які постраждали у час війни", — каже директор Львівського національного музею імені Шептицького Ігор Кожан.

Робота Олени Кульчицької
Робота Олени Кульчицької. Дані/Національний музей імені Андрея Шептицького

За словами генерального директора, зокрема хочуть допомогти Харківському художньому музею і Чернігівському обласному музею імені Галагана.

Роботи будуть доступні на платформі "V-Art" з 27 жовтня.

Читайте також: "Укрпошта" планує випуск NFT-марки з зображенням "Русского воєнного корабля"

На початок