Львівська організація "Оселя" передала волонтерам більше 300 мішків тканини для маскувальних сіток

Львівська організація "Оселя" передала волонтерам більше 300 мішків тканини для маскувальних сіток

Львівська організація "Оселя" передала волонтерам більше 300 мішків тканини для маскувальних сіток
. Суспільне Львів

Від початку війни спільнота взаємодопомоги "Оселя", яка допомагає безхатькам, зібрала і передала волонтерам більше 300 мішків тканини та одягу для маскувальних сіток. Про це Суспільному повідомила соціальна працівниця "Оселі" Ольга Білянська.

Громадська організація "Оселя" опікується безпритульними та має у Львові тридцять контейнерів, куди люди можуть приносити речі та одяг. Щодня "Оселя" збирає 3 тонни таких речей. Потім усе зібране сортують.

"В середньому сортувальник перебирає мішків 20- 30 одягу. Це все, що нам дали добрі львів’яни, що їм не потрібно у господарстві", — каже мешканець "Оселі" Віктор Соков.

Частину одягу роздають безпритульним, частину — продають у благодійній крамниці. А з початком повномасштабного вторгнення одяг та тканини передають волонтерам, які плетуть маскувальні сітки.

"Ми відбираємо за таким принципом – зелене, сіре, то що зараз росте, щоб людина могла замаскуватись. Такі підходять речі", — каже працівниця спільноти взаємодопомоги Оксана Бучковська.

Пакети з речами
Пакети з речами. Суспільне Львів

На таку тканину запити від волонтерів, які плетуть сітки, є кожного дня.

"Ми знаємо, що це дуже потрібно, тому що нам треба, щоби ми перемогли війну. І ми розуміємо, що нам потрібно долучитися до цієї справи і якомога більше матеріалу надати. Волонтери постійно потребують, кожен день до нас йдуть звернення за тканиною", — каже соціальна працівниця "Оселі" Ольга Білянська.

Тканиною для маскувальних сіток "Оселя" зокрема забезпечує волонтерів, які збираються у Винниківській бібліотеці. За день там встигають сплести сітку розміром 10 на 12 метрів, потім її ділять на менші.

"З 27 лютого ми почали плести сітки і так нон-стоп плетемо кожен день з понеділка по неділю, без вихідних", — каже бібліотекарка Марія Гальків.

Волонтерки плетуть маскувальні сітки
Волонтерки плетуть маскувальні сітки. Суспільне Львів

Більшість волонтерів, які сюди приходять плести маскувальні сітки – це вимушені переселенці. Серед них — мешканка села Вільхівка Харківської області Любов Мінченко.

Любов Мінченко
Любов Мінченко. Суспільне Львів

Після того, як їй вдалось втекти з-під обстрілів, жінка вирішила волонтерити.

"Я прийшла на сітки – це мене врятувало і рятує досі, тому що тут кожна жінка в кожну стрічку вплітає молитви. Я думаю, це дуже допомагає нашим бійцям. І я впевнена, що завдяки нашим сіткам вони виживають. Скільки треба, стільки ми будемо працювати", — додає жінка.

Читайте також: Плетуть маскувальні сітки та передають амуніцію. У Львові науковці організували волонтерський осередок

На початок