"Приходять дуже багато людей": переселенка з Маріуполя відкрила квіткарню у Львові

"Приходять дуже багато людей": переселенка з Маріуполя відкрила квіткарню у Львові

"Приходять дуже багато людей": переселенка з Маріуполя відкрила квіткарню у Львові
. Суспільне Львів

Переселенка Оксана Дубик разом з двома подругами з Маріуполя відкрила квіткову крамницю у Львові. Про бізнес, плани на майбутнє та чоловіка-азовця Оксана розповіла Суспільному.

Оксана Дубик переїхала з Маріуполя до Львова через місяць обстрілів. Тут разом із товаришками, які також виїхали з міста, відкрила квітковий магазин. Жінка каже, про крамницю завжди мріяв її чоловік — військовий полку "Азов". Зараз Оксана не має з ним зв'язку.

"93 полонених з "Азовсталі" вже вивели. Серед них можна завжди знайти людей, які знали мого чоловіка. Я з ними спілкувалася. Вони не розмовляли там, але бачили один одного і віталися рукою, розмовляти було заборонено. Вони були в Оленівці, чоловік теж був там. Я вже не впевнена, де він, але маю надію, що все добре. Він завжди мені казав, Оксано, треба мати свою крамницю. Я завжди пручалася тому. Тепер я розумію, мати свій магазин — це добре", — каже Оксана Дубик.

Оксана Дубик в крамниці
Оксана Дубик в крамниці. Суспільне Львів

Крамницю відкрили місяць тому. Зараз там є близько 40 видів рослин на продаж, а також — ґрунти, добрива та горщики для квітів. Продають у квіткарні те, на що є запит від львів’ян, каже консультантка крамниці та переселенка Яна.

"Дуже багато людей приходять. Беруть різні квіти. Львів'яни дуже їх люблять. В нас закупка квітів проходить так: люди приходять, питають, які квіти є. Хочуть фіалки — ми привозимо фіалки. Треба фікуси? Тоді фікуси. Все, що вони хочуть, те ми й привозимо", — каже Яна Якимчук.

Асортимент в магазині
Асортимент в магазині. Суспільне Львів

Власниця крамниці Оксана Дубик розповідає, часто рослини дарують покупці. Одна з них — львів'янка Наталя Максимова. Вона принесла в магазин кілька рослин на продаж. Каже, це подарунок з власного саду.

"Я тут поруч живу і маю сад. Ця крамниця відкрились недавно. Я ніколи тим не займалася, не приносила квіти на продаж, а просто дарувала друзям, знайомим, мала собі й мала. Але вони почали розвиватися, я вирішила допомогти і збільшити їм асортимент чим можу", — каже Наталія Максимова.

Наталія Максимова подарувала квіти з власного саду
Наталія Максимова подарувала квіти з власного саду. Суспільне Львів

Про значні прибутки від бізнесу поки не йдеться, зізнається Оксана.

"В нас ще немає таких прибутків, щоб магазин окупався, але ми сподіваємося, що в нас все буде добре. Нам донатити не потрібно, донатити треба армії. До нас треба приходити і купувати квіти — це найбільша допомога", — каже жінка.

Рослини в крамниці
Рослини в крамниці. Суспільне Львів

Найближчим часом переселенки хочуть придбати в магазин холодильник, аби зберігати там живі квіти. Таким чином, переобладнати частину крамниці на флористичний салон.

"Крамниця, а ще й квіткова — це дуже круто. Ти знаходишся серед краси і до тебе приходять дуже гарні люди, бо люди, які люблять квіти не можуть бути поганими. Я дуже радію цьому", — додає Оксана.

Авторка: Анастасія Поя.

Читайте також: "Виїжджала з Маріуполя у вишиванці": дружина азовця планує відкрити квіткарню у Львові
На початок