Перейти до основного змісту
На Львівщині виплачують грошову допомогу тим, хто дає прихисток переселенцям. Як отримати

На Львівщині виплачують грошову допомогу тим, хто дає прихисток переселенцям. Як отримати

На Львівщині виплачують грошову допомогу тим, хто дає прихисток переселенцям. Як отримати
. Суспільне Львів

З 21 березня кожен, хто через війну втратив житло або тимчасово змінив місце проживання, може отримати грошову допомогу. Також виплати передбачені для людей, які безкоштовно надають прихисток вимушеним переселенцям, та для роботодавців. Про те, як отримати виплати, Суспільному повідомила начальниця відділу соцзахисту Шевченківського району Львова Надія Бутивченко.

Львів'янин Андрій Погорілко надає тимчасовий прихисток для вимушених переселенців. За 40 днів війни чоловік разом з родиною прийняв до 20 людей.

"Були люди з Чернігова, Києва, Запоріжжя, Харкова. Кілька днів у мене була вся хата забита людьми. Жило загалом десь людей 7-8 Відповідно, я вже не мав де жити, то я пішов до батьків на 2 ночі, поки вони тут всі були. Я завжди прошу людей, щоб дійсно почувалися як вдома. Порівняно з тим, що люди там переживають, мені зовсім не важко їх зустріти, завезти, дати їм все, що вони хочуть", — каже Андрій.

Чоловік каже, переселенців приймає безкоштовно. Про програму від держави Андрій не чув.

Андрій Погорілко
Андрій Погорілко. Суспільне Львів

Як повідомила начальниця відділу соцзахисту Шевченківського району Львова Надія Бутивченко, з 21 березня уряд допомагає переселенцям за трьома напрямками: гроші, робота та житло. Кожному переселенцю виплачують щомісячну допомогу — 2000 гривень. Також 3000 гривень — на дитину. Оформити виплати можна через додаток "Дія" або зареєструвавшись у відділі соцзахисту.

"Для того, щоб зареєструватися, потрібний паспорт, ІПН, якщо є малолітні діти — свідоцтво про народження дітей. Також якщо є ІД-картка — витяг з демографічного реєстру", — каже Надія Бутивченко.

Виплати для українців
Виплати для українців. Суспільне Львів

Окремо держава виплачуватиме допомогу роботодавцям, які беруть на роботу переселенців — по 6500 грн за працевлаштованого. Всім тим, хто відгукнувся на біду та як Андрій безкоштовно прихистив переселенців, виплачуватимуть по 450 грн на місяць за кожного.

"Власник житла особисто має звернутися до органів місцевого самоврядування чи органів державної влади із відповідними документами і подати таку заяву. Люди, які приїжджають з тих територій, де ведуться воєнні дії, приходять, реєструються за місцем фактичного проживання в адміністрації. І люди зазначають, де вони проживають — це вже доказ", — каже Надія Бутивченко.

За словами жінки, у Львові вже видали близько 15 тисяч довідок. При цьому з кожним днем кількість звернень зростає.

Автор: Анастасія Поя

Читайте також: На Львівщину переїхали майже пів сотні підприємств з інших регіонів

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону

Топ дня

Вибір редакції

На початок