З перших днів війни на Головному залізничному вокзалі команда з майже сотні волонтерів щодня надає медико-психологічну допомогу вимушеним переселенцям. За добу вони консультують від 5 до 7 тисяч людей. Про це під час брифінгу повідомила координаторка проєкту Галина Бордун.
Допомогу надає команда фахівців кризової психологічної служби Львова, Центру психічного здоров'я, обласної психіатричної лікарні, а також волонтери та медики.
“На сьогодні вибудувана ціла система медико-психологічної допомоги на вокзалі. Це місце вибрали невипадково, адже навколо вокзалу закумульовано велику кількість людей. Зараз багато переселенців є у важчому стані, ніж в перші дні війни, вони приїжджають з окупованих територій. Наша роль — стабілізувати їхній стан. Ми зустрічаємо їх, супроводжуємо як до психотерапевта, так і до іншого лікаря, який чекає їх", — каже координаторка проєкту Галина Бордун.
За її словами, у місті вдалось вибудувати чітку систему координації груп волонтерів:
“Ми працюємо 24 на 7, без вихідних. Є денна зміна — з 7 ранку до 19 години та нічна – з 19 до ранку. Ми формуємо пари волонтерів з медика і психолога. Це молоді люди, які мають досвід у сфері психології та інтерни Львівського медичного університету. Є близько 40 відповідальних дорослих людей, які несуть відповідальність за усю роботу і мають досвід, а також 600 волонтерів загалом. За добу працює близько 100 людей”, — каже Галина Бордун.
Охочі, які мають відповідну освіту або є студентами у сфері психології та медицини, можуть долучитися до команди. Для цього потрібно попередньо заповнити анкету.
Читайте також: Вимушено переселеним людям у Львові надають медико-психологічну допомогу
Читайте нас в Instagram: головні новини регіону