На час воєнного стану спалювання сухостою можуть прирівнювати до диверсій. Це передбачає кримінальну відповідальність. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
3 березня парламент вніс зміни до Кримінального кодексу України, посиливши відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так у статті 113 "Диверсія" до переліку злочинів, спрямованих на послаблення держави, додали навмисні підпали, зокрема сухої рослинності.
"У воєнний час такі дії можуть прирівнювати до диверсійної роботи, що передбачає кримінальну відповідальність. Зокрема, масштабні вогнища можуть розцінювати як подання світлових сигналів ворогу. Задимлення обмежує видимість та огляд місцевості бійцями Збройних сил України та територіальної оборони. Рятувальники, які виїжджають на такі виклики, навіть у відносно мирних областях, фактично, змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога", — йдеться у повідомленні.
Диверсійна діяльність у час війни карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.
Як повідомили надзвичайники, лише за добу на Львівщині трапилось 93 пожежі сухої трави. Внаслідок цього вогонь знищив 23 гектари.
Читайте також: За добу рятувальники Львівщини загасили 82 пожежі сухостою
Читайте нас в Instagram: головні новини регіону