У Львові на конкурсі оберуть директорів для 25 шкіл

У Львові на конкурсі оберуть директорів для 25 шкіл

У Львові на конкурсі оберуть директорів для 25 шкіл
. Суспільне Львів

25 керівників для львівських шкіл мають обрати на конкурсах. Подавати свої кандидатури можуть всі охочі, хто, до прикладу, має 3 роки педагогічного стажу, є громадянином України та знає українську мову. Про це Суспільному повідомила керівниця міського управління освіти Леся Васюта.

Конкурси, на яких обирають директорів для львівських шкіл, тривають приблизно пів року. Їх проводять, бо влітку в 44 керівників закінчилися контракти. Зокрема, нового керівника оберуть для ліцею №8, що у центрі Львова. Наразі обов'язки директора там виконує Михайло Ерстенюк. Він керує школою з 1998 року.

"Я не роблю для себе різниці, що чинний директор, що виконуючий обов’язки. Мало того, я стараюся робити так, щоби цього не відчували вчителі. Вони мають робити свою роботу. Уроки я мав завжди, я перш за все вчитель. В мене підхід до роботи, сама робота не змінилася", — каже керівник ліцею.

Ліцей №8
Ліцей №8. Суспільне Львів

Конкурс на посаду директора ліцею №8 ще не оголосили. На нього може подаватися і Михайло Ерстенюк.

"Місяць дається на подачу документів. Я не бачу перешкод психологічних для себе, що я виконую обов’язки. Оголосять конкурс, напевно, то буде якось таким імпульсом, що мені треба буде сісти і подумати, що робити. Зараз я працюю", — додає Михайло Ерстенюк.

Частина шкіл вже мають керівників. Ще 25 директорів оберуть невдовзі.

"Важко створити стільки комісій, щоб одночасно провести конкурс для всіх закладів освіти. Це насправді титанічна праця, тому що люди, окрім того, що вони є членами комісії, вони виконують свої функціональні обов’язки, вони працюють. Це є на таких засадах добровільних участь в конкурсних комісіях. І відповідно рівномірно конкурси оголошуються, відбуваються", — каже керівниця міського управління освіти Леся Васюта.

Ліцей №8
Ліцей №8. Суспільне Львів

Конкурс на посаду директора триває приблизно півтора місяці, каже Леся Васюта. З моменту його оголошення всі охочі впродовж місяця можуть подавати свої документи.

Павло Хобзей був керівником міського управління освіти з 1994 до 2002 року. Згодом очолював обласне управління освіти і науки та був заступником міністра освіти і науки України. Він розповідає, що у Львові не вперше змінюють директорів пенсійного віку. Їх звільняли наприкінці 90-х.

"Тоді ми поміняли всіх директорів. Їх було не так багато — 18 чи 20, бо зараз 44. Те, що робиться – процес він є правильний – мені не подобається те, що він є розтягнений у часі. Це варто було робити до закінчення контрактів директорів. Це треба було робити у червні-травні місяці. Воно не сприяє атмосфері в школі, це не є добре", — каже Павло Хобзей.

В міському управлінні освіти очікують, що через два місяці призначать всіх керівників шкіл.

Читайте також: Для дев'яти львівських шкіл шукають директорів

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок