Перейти до основного змісту
30-річчя відновлення Вірменської апостольської церкви. У Львові відкрили виставку

30-річчя відновлення Вірменської апостольської церкви. У Львові відкрили виставку

30-річчя відновлення Вірменської апостольської церкви. У Львові відкрили виставку
. Суспільне Львів

У Вірменському соборі сьогодні відзначили 30-ліття відновлення канонічної Вірменської апостольської церкви в Україні. З цієї нагоди там відкрили виставку, яка діятиме у храмі на постійній основі. Це церковні або побутові речі, через які можна більше дізнатись про життя вірменської громади на території Львова.

У храмі відбулась урочиста літургія. Опісля освятили новий реліквіарійРелікварій — умістище для зберігання реліквій., у який помістили мощі трьох святих: Григорія Просвітителя, його сина і Папи Римського Климента. Загалом зібрали більше 40 експонатів. Це предмети, які розповідають про життя вірменської громади Львова.

"Ці предмети пережили весь радянський період, тому що були заховані у 1945 році. Вони зберігались в церковній ніші-сейфі і вони пережили весь радянський період от в цій ніші-сейфі", — розповідає кураторка виставки Ірина Горбань.

Упродовж тисячі років на території України були різні єпархії вірмен, але єдиної української єпархії не було. 28 листопада 1991 року було зареєстровано становлення діяльності канонічної діяльності Вірменської церкви в Україні.

Хоча єпархію зареєстрували у 1991 році, храм вдалось повністю повернути вірменські громаді у 2003. У радянський період там було фондосховище Львівської картинної галереї.

"Було дуже приємно, що місцеві мешканці, українці, поляки і інші приходили і говорили, коли нарешті відкриється. Вони ставили квіти там, де брама, головний вхід і всі мріяли і чекали, коли нарешті відкриється цей храм і вже з 2003 років храм діє повністю", — каже диякон Армен Акопян.

Вірменський кафедральний собор – пам’ятка архітектури національного значення, належить до світової спадщини ЮНЕСКО. Це єдиний храм Вірменської апостольської церкви на західній території України.

Читайте також: "Вивезли 144 вантажівки книг". Як 10 років тому відновили діяльність Гарнізонного храму у Львові

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Топ дня

Вибір редакції

На початок