Протести гірників. Шахтарі блокували дорогу, що сполучає Волинську та Львівську області

Протести гірників. Шахтарі блокували дорогу, що сполучає Волинську та Львівську області

Протести гірників. Шахтарі блокували дорогу, що сполучає Волинську та Львівську області
. Фото: Мирослави Кафтан

Вранці, 8 грудня, у селі Сілець гірники шахти "Лісова" заблокували рух на дорозі Ковель-Жовква, що сполучає Волинську та Львівську області. Так вони вимагали, аби гірникам ДП "Львіввугілля" виплатили заборгованість із зарплати.

Про це у коментарі Суспільному повідомила голова незалежної профспілки шахти "Лісова" Мирослава Кафтан. За її словами, гірникам ще не виплатили зарплату за липень, серпень, вересень і листопад.

Протести гірників. Шахтарі блокували дорогу, що сполучає Волинську та Львівську області
Протести гірників. Шахтарі блокували дорогу, що сполучає Волинську та Львівську області. Фото: Мирослави Кафтан

Дорогу перекривали від 9 до 11 години ранку. 10 хвилин гірники ходили по дорозі і 5 хвилин — пропускали авто. Також давали дорогу автомобілям швидкої.

"Так, як ми не могли зупинити шахту у зв'язку зі складними геологічними умовами, ми підтримували рішення своїх гірників і проводили іншу акцію непокори. Люди вийшли з четвертої зміни їхати додому, вийшли на перехресті у Сільці і дві години перекривали рух", — каже Мирослава Кафтан.

На шахті "Лісова" є 1050 працівників.

Протест гірників у шахті

А гірники "Червоноградської" шахти вже понад добу перебувають під землею на глибині понад 500 метрів. Так вони вимагають, аби їм виплатили заборгованість із зарплати. 7 грудня перша зміна цієї шахти не піднялася на поверхню — це 42 гірника.

Станом на 14:00 середи, 8 грудня, у шахті залишаються 32 гірники. Як повідомила з місця події кореспондентка Суспільного Ольга Дейнека, семеро шахтарів піднялися на поверхню, адже у них підвищився тиск. До гірників, які залишаються під землею, буде спускатися заступник голови профспілки, аби переконати піднятися на поверхню.

Як повідомив вранці, 8 грудня, голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець у Facebook, гірники першої зміни шахт "Великомостівська", "Межирічанська", "Степова" відмовилися спускатися у шахту.

"Лідери регіонального об’єднання Незалежної профспілки гірників України м. Червонограда звернулись до центральних органів влади, до народних депутатів з вимогою негайно розв’язати проблемні для шахтарського регіону питання — виплатити людям зароблені гроші", — повідомив Волинець.

Він також додав, що зарплатний борг перед працівниками ДП "Львіввугілля" тягнеться з липня та станом на 7 грудня цього року сягає 376, 27 млн грн.

Що відомо

  • Станом на 7 грудня заборгованість із зарплати на державних шахтах вугільної промисловості досягла 2 млрд 340 млн. Про це повідомив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.
  • Як передає Укрінформ, 3 грудня, під час години запитань до уряду, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що держава повністю виконує свої зобов'язання по виплатах шахтарям.
  • За його словами заборгованість по зарплатах виникає через неналежне виконання керівниками окремих підприємств своїх обов'язків. Він додав, що до директорів підприємств, які не виконують зобов'язання, будуть застосовувати дисциплінарні стягнення.
  • Міністерство енергетики 1 листопада перерахувало 671,4 млн гривень на виплату зарплати працівникам державних шахт. Ще 335,8 млн грн передбачено на виплату заробітної плати гірникам у грудні поточного року.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок