Остап Стахів: що відомо про львівського антивакцинатора

Остап Стахів: що відомо про львівського антивакцинатора

Остап Стахів: що відомо про львівського антивакцинатора
. Суспільне Львів

36-річний Остап Стахів працював у політиці, громадських організаціях та влаштовував різні протести. Наразі він у слідчому ізоляторі, його підозрюють у намаганні повалити конституційний лад у державі. Суспільне розпитало у політичних експертів про деталі кар’єри Остапа Стахіва.

За даними громадянського руху "Чесно", Остап Стахів почав займатися політикою у 2005 році.

Стахів і політичні партії

Спочатку Остап Стахів очолив Жидачівську районну організацію партії "Свобода". Через два роки, за списками цієї партії, він балотувався до Верховної Ради. Та його зняли з реєстрації через невказане місце праці. Ось що кажуть у партії "Свобода" про Остапа Стахіва:

"Свобода" позбулася Стахіва ще 15 років тому. Я особисто не пам’ятаю пана Стахіва у рядах "Свободи", з 2007 року я член партії. У нас були тисячі людей. Хтось себе проявив добре, хтось себе проявив зле — партія попрощалася", — каже член ВО "Свобода" Любомир Мельничук.

Далі Остап Стахів очолив Львівський міський осередок "Української партії". Частина членів партії тоді звинуватили Остапа Стахіва в продажі місць у партійному списку. У політсилі коментувати це відмовилися. Потім він балотувався як самовисуванець до обласної ради та Верховної ради, а у 2020 — на голову Львівської громади.

Політичний експерт Олексій Роговик розповідає, що кар’єра Стахіва була неоднозначною:

"Ми бачили багато невдалих балотувань на виборах, оприлюднення ним соцдосліджень, які зовсім і навіть близько не мали підтвердження результатами реальних виборів. Його виключали з різних партій за різними матеріальними звинуваченнями. Він брав участь у сумнівних і скандальних акціях щодо землі, правоохоронців, будівництва".

Стахів і громадські організації

Далі Остап Стахів створив декілька громадських організацій та влаштовував протести на різну тематику. Від початку пандемії він зосередився на одній темі. На своїй Facebook-сторінці Стахів проводив прямі трансляції в яких спростував офіційну інформацію про коронавірус. Також він організовував пікети та влаштовував провокації у ковід-відділеннях лікарень.

Координатор громадянської мережі "Опора" Тарас Радь вважає Стахіва "професійним активістом". Він і пояснює, що це означає:

"Це псевдоактивіст, або так званий професійний активіст. Його основна мета — отримання економічного або політичного капіталу. Це так само "політичний фрік" — це людина, яка займається різними формами непрофесійної політичної діяльності, які завідомо приречені на невдачу. Це так само "корисний ідіот" — це не образа, це термін, який використовувався з часу "холодної війни" для означення людей, які свідомо чи несвідомо переслідують ідеї, цілі, мету, які вони самі не розуміють. І останнє – це аутсайдер – людина, яка попри те, що має достатньо великий досвід участі в політиці, особливо на свій молодий вік, завідома приречена на невдачу", — каже координатор громадянської мережі "Опора" Тарас Радь.

Що відомо

  • 16 листопада, в квартирі Стахіва працівники СБУ провели обшук та вручили підозру. Згодом у СБУ повідомили, що оголосили підозру лідеру антивакцинаторів за плани повалити конституційний лад. За попередньою інформацією, дії угруповування координували російські куратори..
  • 17 листопада суд не обрав Стахіву міру запобіжного заходу. Він не з’явився до зали суду, а його інтереси представляли адвокати. За їхніми словами, він перебував на лікуванні.
  • 18 листопада у Львові обрали запобіжний захід для антивакцинатора Остапа Стахіва – це тримання під вартою строком на 60 діб із можливістю внесення застави у розмірі 998 тисяч 800 гривень. На таке рішення Стахів подав апеляцію.
  • 24 листопада, Львівський апеляційний суд залишив без змін рішення Галицького районного суду щодо міри запобіжного заходу для антивакцинатора Остапа Стахіва. Відтак він проведе 60 діб під вартою. З-під варти Остапа Стахіва можуть звільнити за умови внесення застави у розмірі майже мільйон гривень

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок