Медичним гелікоптером з Дубно до Львова транспортували 6-річну дитину

Медичним гелікоптером з Дубно до Львова транспортували 6-річну дитину

Медичним гелікоптером з Дубно до Львова транспортували 6-річну дитину
. Львівський обласний центр екстреної медицини

У понеділок, 8 листопада, медичним гелікоптером з Дубно до Львова транспортували 6-річну дитину. У неї вроджена вада серця. У Львові дитину мають прооперувати. Про це у коментарі Суспільному повідомила речниця Львівського обласного центру екстреної медицини Тетяна Андрєєва.

Запит на евакуацію 6-річної дівчинки надіслав Рівненський обласний центр екстреної допомоги.

"Дитину із вадою серця транспортували з містечка Дубно. Машиною дитину не могли доставити, бо було багато труднощів. Евакуація дитини тривала дві години. Гелікоптер вилетів о 10:33 зі Львова, а приземлився біля Львівської лікарні швидкої допомоги о 12:25", — розповіла Тетяна Андрєєва.

За її словами, у львівській лікарні дитину мають прооперувати львівські медики разом із американськими колегами у межах благодійної поїздки медиків зі США.

Читайте також: У Львові американські лікарі прооперують 25 дітей із вадами серця

Це вперше після відновлення медичної евакуації з 1 жовтня, транспортують хворого з іншої області.

Після того, як дитину передали медикам, гелікоптер полетів до Стрия. Звідти транспортували 20-річну дитину із підозрою на інсульт. За словами, речниці Львівського обласного центру екстреної медицини Тетяни Андрєєвої, її стан важкий. Дівчину передали на лікування до Львівської клінічної лікарні.

Що відомо

  • Пілотний проєкт із аеромедичної евакуації на Львівщині стартував у квітні цього року. Тоді транспортували людей гелікоптером надзвичайників. У червні гвинтокрил забрали на планове технічне обслуговування. Відтоді польоти припинилися.
  • 1 жовтня евакуацію відновили — гелікоптер надала поліція.
  • До кінця цього року на проєкт виділили близько 15 мільйонів гривень. Його фінансує поліція спільно із Міністерством охорони здоров’я. Про це розповів керівник екстреної медичної допомоги Львівщини Андрій Васько.
  • Проєкт із аеромедичної евакуації охоплює 7 західних областей: Львівську, Закарпатську, Волинську, Івано-Франківську, Рівненську, Чернівецьку та Тернопільську. Спеціальні медичні бригади та екіпажі вилітатимуть на виклики у екстрених випадках.
  • Пріоритет у допомозі надають хворим із гострою затримкою кровообігу, розладами серцево-судинної системи та порушеннями мозкового кровообігу. А також людям з опіками понад 20% площі поверхні тіла, травмами хребта, пораненнями шиї, грудної клітки, черевної порожнини, переломами двох та більше кісток, черепно-мозковими травмами чи загальною гіпотермією.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок