У Львові демонтовану зірку з Марсового поля передали до музею "Територія терору"

У Львові демонтовану зірку з Марсового поля передали до музею "Територія терору"

У Львові демонтовану зірку з Марсового поля передали до музею "Територія терору"
. Суспільне Львів

Учора, 27 жовтня, радянську зірку з Марсового поля передали у львівський музей "Територія терору". Про це Суспільному повідомила завідувачка інформаційного відділу музею Дарія Кінзер.

Меморіальний знак демонтували у понеділок, 25 жовтня. Через кілька днів його передали музею.

"Зірка приїхала до нас вчора (27 жовтня, — ред.) зранку і тепер вона знаходиться в колекції радянського мистецтва. Це барельєф, який зображає радянський орден за участь у Вітчизняній війні. Раніше вона знаходилася на так званому Марсовому полі. Це територія військового кладовища, на якому радянська влада перепоховувала воїнів Червоної армії. Її там встановили у 1976 році", — каже Дарія Кінзер.

Окрім зірки, в колекції музею є Монумент Слави та пам'ятники радянським воїнам та членам компартії, які демонтували раніше.

"Наша колекція радянського мистецтва формується доволі давно, тому ми маємо багато експонатів. Звичайно ж, що це Монумент Слави, який теж не так давно до нас перевезли. Він є повністю в нас: всі 6 барельєфів, які там були зняті, й скульптури воїна та жінки. Також в нас є декілька пам'ятників, які були демонтовані ще в 90-х роках, до прикладу пам'ятник Юрію Великановичу, погруддя Василя Пересади, також є мозаїка, вітражі та фонтан "Кульбаба", — каже Дарія Кінзер.

Оглянути експонат та колекцію радянського монументального мистецтва можна в будні та вихідні, окрім понеділка та вівторка. Потрапити в музей можна за наявності сертифікату про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту.

Читайте також: У Львові повністю демонтували горельєфи з Монументу Слави

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок