У Львові п'ять днів не можуть прибрати дерево, яке впало на авто

У Львові п'ять днів не можуть прибрати дерево, яке впало на авто

У Львові п'ять днів не можуть прибрати дерево, яке впало на авто
. Суспільне Львів

У четвер 21 жовтня на території одного з житлових комплексів Львова на авто впало дерево. Відтоді дерево не можуть прибрати. У міськраді кажуть, що це приватна власність, забудовник посилається на балансоутримувача, а дерево далі на дорозі.

Дерево впало на автомобіль Олександра Силка. Він розповідає про стан авто після цього:

"Всередині все в склі. Ми просто взяли плівку на всякий випадок, якщо буде сильний дощ. З переду виходить, що дах повністю прогнутий. Лобове скло також розбите повністю. Добре, що в середині нікого не було", — каже Олександр.

У Львові п'ять днів не можуть прибрати дерево, яке впало на авто
Авто, на яке впало дерево, зсередини. Суспільне Львів

Вже п’ятий день дерево далі на авто та заважає проїзду. Власники зверталися у різні інстанції, аби його прибрати:

"Телефонували комунальникам на лінію "1580". Вони виклик зареєстрували, але не приїхали. Також пізніше сказали, що це приватна територія. Викликали поліцію. Вони все внесли в протокол. Також намагались допомогти, поки нічого не змінилось. Також телефонували у 101. Як в службу надзвичайних ситуацій, але вони сказали, що в них трошки інший пріоритет", — розповідає власник авто Олександр Силко.

Дерево, яке впало, росло на території будівельного майданчика на вулиці Олени Степанівни. Це приватна територія – тож комунальники не прибиратимуть його, каже начальниця міського управління екології Олександра Сладкова:

"В цілому, місто, навіть, якщо би дуже хотіло, не має права зрізати дерева на території, яка не є в нього на балансі. Тому що, це є нецільове використання бюджетних коштів, для цього є балансоутримувачі на кожній території".

Олександр звернувся до адвоката, та піде у суд. Він каже, хоче з'ясувати, хто винен, а також хоче отримати відшкодування.

У Львові п'ять днів не можуть прибрати дерево, яке впало на авто
У Львові п'ять днів не можуть прибрати дерево, яке впало на авто. Суспільне Львів

Адвокатка Лілія Баюш каже, що перш за все потрібно, аби поліція зафіксувала інцидент. Далі рішення прийматиме суд. Щодо дерева, то його може забрати власник авто, але роботу має зробити спеціалізована організація. Потім вимагати компенсацію через суд:

"У першу чергу потрібно розібратися, хто є балансоутримувачем земельної ділянки на якій власне це дерево стояло. Треба розібратися за яких умов це дерево впало. Чи воно було в аварійному стані, якщо так, то безумовно відповідач зі всією суворістю буде відповідати і відшкодовувати збитки. Якщо ж це форс-мажорна ситуація, то тут складніше", — каже Лілія Баюш.

В дозволі на будівництво вказано, що замовником будови є Державна прикордонна служба. Кореспонденти Суспільного звернулись по офіційний коментар, проте поки його не отримали.

Читайте також: В'їхав у бетонну огорожу: на Львівщині рятувальники вивільняли із авто чоловіка

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок