Лікарка львівського Охматдиту розповіла про стан дітей, хворих на коронавірус

Лікарка львівського Охматдиту розповіла про стан дітей, хворих на коронавірус

Лікарка львівського Охматдиту розповіла про стан дітей, хворих на коронавірус
. Pixabay

У львівському Охматдиті на ранок, 5 жовтня, на лікуванні перебували 33 дитини хворих та з підозрою на коронавірус. Заступниця з медичної частини Охматдиту Олена Березовська розповіла Суспільному, які симптоми характерні для дітей, що інфікувалися COVID-19 та про стан пацієнтів ковідного відділення.

Учора, 4 жовтня, в Охматдиті зафіксували найбільшу кількість пацієнтів, хворих на коронавірус, від початку пандемії — 42 дитини. За словами Олени Березовської, наразі частину з них виписали, проте вже до обіду 5 жовтня в лікарню поступило 11 дітей.

"В основному діти поступають в стані середньої важкості. Вони мають вірусні пневмонії, синдром інтоксикації. Частина дітей перебуває на неінвазивному кисні, тобто пацієнти дихають через кисневу маску", — каже лікарка.

Серед пацієнтів є як діти дошкільного та шкільного віку, так і немовлята. Зокрема, ті, які народились від матерів, хворих на COVID-19.

"У нас є четверо дітей від матерів, хворих на коронавірус. Всі новонароджені перебувають в реанімації. Одна дитина вже готова до переводу на стаціонарне лікування у звичайне відділення, ще двоє дітей на ШВЛ. Одна дитина перебуває на перинатальному діалізі і стан її вкрай важкий", — каже Олена Березовська.

Жінка каже, перші симптоми у дітей, які захворіли на коронавірус, нагадують застуду. Проте хвороба може швидко прогресувати.

"Здебільшого діти переносять коронавірус легше ніж дорослі. Вони гарячкують, в них є симптом інтоксикації, тобто вони стають в'ялі, погано їдять, п'ють, є порушення дихання. Для менших діток характерні шлунково-кишкові розлади. Проте в нас були дуже важкі випадки. На щастя в нас не померла жодна дитина за увесь час пандемії, нам вдалося врятувати всіх дітей", — додає лікарка.

Загалом ковідне відділення лікарні розраховане на 50 пацієнтів. За словами Олени Березовської, за потреби його можуть розширити.

Читайте також: Львівські медики розповіли про стан 5-річної дівчинки із важкою пневмонією

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок