Вакцину скидають з літаків. На Львівщині імунізують диких тварин від сказу

Вакцину скидають з літаків. На Львівщині імунізують диких тварин від сказу

Вакцину скидають з літаків. На Львівщині імунізують диких тварин від сказу
. Суспільне Львів

На Львівщині розпочалась імунізація диких тварин від сказу. Вакцину із приманками розкидають із літаків в усіх районах області, оминаючи населені пункти. Загалом в Львівській області планують використати близько 430 тисяч доз такого препарату. Про це Суспільному повідомив начальник управління ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Володимир Подоляк.

Команда пілотів прибула на Дрогобицьке летовище близько 8.30 ранку. Вони мають облетіти з вакциною усю Україну. До цього вони були на Закарпатті, після Львівщини планують полетіти на Волинь. Літають на таких рейсах пілоти зі спеціальною підготовкою.

"Ми отримуємо спеціальний сертифікат, який говорить про те, що ми пройшли підготовку, і готові до виконання саме цього виду робіт. Адже він не схожий ні на що інше", — каже командир літака Сергій Жихарь.

На літак завантажують препарат від сказу
На літак завантажують препарат від сказу. Суспільне Львів

Вакцина із приманкою – це брикет розміром із сірникову коробку із запахом м’яса. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Вакцину зберігають у машині-холодильнику за температури не вище -20 градусів. Її завантажують в літаки безпосередньо перед зльотом.

"На кожному борту є апарат, який дозує цю вакцину. На квадратний кілометр йде 25 брикетів цього препарату. За цим слідкує оператор", — каже начальник управління ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Володимир Подоляк.

Необхідну кількість вакцини дозує оператор
Необхідну кількість вакцини дозує оператор. Суспільне Львів

Оператор Тарас Процідим каже, тварини вакцинуються під час прийому їжі.

"У приманці всередині є блістер з вакциною. Коли лис його прокушує, вакцина потрапляє в слизову оболонку і тварина вакцинується", — каже Тарас Процідим.

Пакування з вакциною
Пакування з вакциною. Суспільне Львів

Загалом щоб вакцинувати диких тварин на усій території Львівщини, потрібно близько тижня.

Що відомо

  • Сказ – небезпечна вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і смертністю.
  • Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.
  • Вакцина, яку скидають з літаків, розрахована на диких м'ясоїдних тварин, таких як лисиці, єнотовидні собаки, які мешкають у дикій фауні.
  • Територія обробки на Львівщині становить 17,3 тис. км2.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок