У Львові бельгійські лікарі безкоштовно прооперували 8 дітей

У Львові бельгійські лікарі безкоштовно прооперували 8 дітей

У Львові бельгійські лікарі безкоштовно прооперували 8 дітей
. Суспільне Львів

Бельгійські лікарі разом із львівськими колегами упродовж тижня спільно оперували дітей із вадами слуху. Робили це безкоштовно в лікарні на Орлика. Загалом провели 8 мікрохірургічних втручань. Ці операції дадуть шанс дітям краще чути, а деяким —відновити слух, якого вони не мали від народження. Про це Суспільному повідомили лікарі.

У понеділок, 6 вересня, операцію зробили Максиму. Хлопчику виповнився рік і вісім місяців. З народження дитина майже нічого не чула.

"Ми говоримо до нього, а він не обзивається, не реагує. Хіба коли дуже вже голосно говорити, тоді вже він чує. Ми звернулись до лікаря, коли Максиму був рік і три місяці. Там нас направили на операцію", — каже мама Тетяна Тудрик.

Тепер хлопчик отримав шанс повноцінно чути. Йому встановили кохлеарний імплантатКохлеарний імплантат — це медичний "протез", який діє безпосередньо на слуховий нерв. Він дозволяє компенсувати втрату слуху для деяких пацієнтів.. Таку операцію у Львові провели вперше. За чотири тижні будуть результати і почнеться реабілітація.

Лікарі прооперували півторарічного Максима
Лікарі прооперували півторарічного Максима. Суспільне Львів

12-річного Олександра прооперували вчора, 8 вересня. У хлопчика був хронічний отит і проблеми зі слухом. Через це йому довелося відмовитися від улюбленого спортивного хобі.

"Я був змушений покинути футбол, бо попадав порох у вухо – вухо починало запалюватися і я відчував різкий біль", — каже пацієнт.

Опікунка Олександра Катерина Долгова каже, що проблему не вдавалося усунути протягом тривалого часу.

"Будь-яка інфекція, будь-яка найменша проблема і вухо починало текти. В нього піднімалася температура. Це фактично був запущений процес. Всередині у вусі вже була інфекція. Ця холостома, про яку ми теж не знали, якраз і провокувала з внутрішнього вуха цей запальний процес, тому ми не могли просушити те вухо, воно постійно було мокре", — каже Катерина Долгова.

12-річному Олександру зробили операцію 8 вересня
12-річному Олександру зробили операцію 8 вересня. Суспільне Львів

Впродовж цього тижня лікарі Львівської дитячої лікарні, що на Орлика, разом з колегами з Бельгії провели 8 операцій дітям з проблемами слуху. Усі операції виконали безкоштовно.

"Були три основні завдання цієї співпраці – це провести хірургічні операції, друге — щоб лікарня була готова до таких операцій і третє – щоб в майбутньому лікарі цієї лікарні вже самостійно могли проводити такі хірургічні втручання. І я радий, що усе пройшло успішно", — каже лікар-аудіолог Даніель де Сіаті.

Загалом лікарі прооперували 8 дітей
Загалом лікарі прооперували 8 дітей. Суспільне Львів

Пацієнти, яким зробили операції, приїхали з різних областей України, зокрема з Києва та Чернівців.

"На вухах мікроотохірургічні втручання проведенні вперше в нас у Львові. І всі дітки почувають себе добре. Післяопераційний період проходить без ускладнень. Звичайно на нас багато чого чекає попереду, а саме реабілітація особливо повністю глухих дітей після кохлеарної імплантації для того, щоб такі дітки заговорили", — каже лікарка-отоларинголог Львівської дитячої лікарні Мар'яна Черкас.

Ще 20 дітей з проблемами слуху спеціалісти з Бельгії проконсультували.

Читайте також: Львівські хірурги прооперували серце через 5-сантиметровий розріз

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок