На Грибовицькому сміттєзвалищі розпочали новий етап рекультивації. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради. Там підрядна компанія почала вкривати полігон дренажним та ізоляційним шаром, щоб законсервувати сміття.
Під таким накриттям сміття буде розкладатися, також така ізоляція дозволить ефективніше видобувати зі сміттєзвалища біогаз, а полігон відходів стане безпечним для довкілля.
За словами керівника комунального підприємства "Зелене місто" Тараса Калужного, технічна рекультивація сміттєзвалища, що неподалік від Львова, розпочалася восени 2020 року. До сьогодні частину робіт виконали.

"Станом на сьогодні ми виконали близько 35-40% рекультивації полігону. Рекультивація складається з дегазації, технічної рекультивації і біологічної. Щодо робіт, які будуть виконуватись найближчим часом, то це дегазація, укладка дренажного шару геокомпозитуГеокомпозит — це поєднання двох видів геосинтетиків: геотекстилю та георешітки. Георешітка — це основа, покрита зверху і знизу нетканим геотекстилем, який виконує роль фільтра., а також — ізоляційного матеріалу", — каже директор ЛКП "Зелене місто" Тарас Калужний.
Новий етап рекультивації смітєєзвалища у Грибовичах розпочали із зміни профілю куполу полігону, розповідає представник компанії-підрядника Ахмет Ялчин Язиджі.

"Першочергово ми зараз робимо зміну профілю куполу полігону, аби унеможливити в майбутньому рух чи обвали сміттєвих мас. Нам потрібно, щоб вони були стабільні. Відповідно, ми встановлюємо систему збору біогазу та систему збору фільтратів полігону, а також встеляємо верх сміттєзвалища геосинтетичним матеріалом: геокомпозит, геомембрана і геотекстиль. Під цими шарами все сміття буде біологічно знищуватись та розкладатись, уникаючи будь-якого контакту з навколишнім середовищем", — розповів представник компанії-підрядника Ахмет Ялчин Язиджі.
Після завершення цих робіт звалище вкриють геотекстилем і ґрунтом. Усю технічну рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища має завершиться влітку 2022 року.
Що відомо
- Львівський полігон твердих побутових відходів поблизу села Великі Грибовичі відкрили близько 60 років тому.
- У 2011 році Львівська міська рада визнала ситуацію на сміттєзвалищі у Великих Грибовичах та на прилеглих територіях "екологічно недопустимою та такою, що потребує невідкладного вирішення".
- У травні 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі була пожежа. Через зсув сміття загинули 4 людини. Роботу звалища зупинили, сміття зі Львова почали вивозити на інші полігони області та України.
- У 2017 році міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що будівництво сміттєпереробного заводу планують розпочати за рік, проте у 2018 році будувати завод так і не почали.
- Один із ліквідаторів пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі реконструював хронологію подій.
- У серпні 2020 року Львівський окружний адміністративний суд постановив, що усі засідання щодо будівництва сміттєпереробного заводу у Львові транслюватимуть онлайн.
- Галицький районний суд Львова виправдав ексчиновника Львівської міської ради Юрія Гольця, якого звинуватили у службовій недбалості, що призвела до пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі.
- У квітні 2021 року на Грибовицькому сміттєзвалищі почали монтувати системи для дегазації полігону. Там планують пробурити 300 свердловин для видобутку біогазу. Про це Суспільному розповів тодішній керівник комунального підприємства "Зелене місто" Святослав Євтушенко.
Читайте нас у Telegram: головні новини регіону