У Львові шахтарі влаштували пікет під обласною держадміністрацією. Вони вимагають, щоб їм виплатили заборгованість за 4 місяці. Шахтарі протестують другий день поспіль. Про це повідомив кореспондент Суспільного з місця події.
О 9:30 шахтарі здійснили ходу від вулиці Чорновола до Львівської облдержадміністрації. Там зібралось близько 200 людей. Вони скандували гасла "Зарплату!" та "Ганьба!" та били касками по землі.
"Наші діти хочуть їсти. Ми змушені зараз йти на акцію протесту, адже в нас немає виходу більше. Особисто я на все готовий. Поїхати в Київ і протестувати, але все в межах закону", — каже шахтар Сергій Дякунович.
До людей вийшов заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик. Профспілкова організація передала йому лист з вимогами. Серед них: оплата хоча б половини заборгованості до 12 серпня та підвищення вартості вугілля
"Гроші надходять із двох джерел: державний бюджет та прибуток від реалізації вугільної продукції. Фактично проблема із зарплатами виникла через несвоєчасні розрахунки за відвантажене вугілля. Ми підтримуємо позицію ДП "Львіввугілля" і профспілок, що гроші повинні надійти ще цього року, у серпні-вересні", — каже Андрій Годик.
Шахтарі попередили, що в разі несплати боргу блокуватимуть роботу адміністрації та обласної ради. Якщо ж його не виплатять до Дня Незалежності, шахтарі обіцяють влаштувати акції протесту в Києві.
Що відомо
- 3 серпня жінки шахтарів влаштували акцію протесту під стінами ДП "Львіввугілля". Вони вимагали, щоб шахтарям виплатили гроші за 4 місяці у повному обсязі.
- До акції протесту долучилось майже 100 учасників, серед них матері, дружини шахтарів з дітьми та працівники шахти.
- За останні 4 місяці зарплату шахтарям виплатили лише частково: 60% за квітень і травень, 40% — за червень. За липень шахтарі грошей не отримали зовсім. Загалом їм заборгували 281 мільйон гривень.
- Директор обласного департаменту паливно-енергетичного комплексу Богдан Кейван повідомив, що є дві причини, чому людям боргують гроші. Перша — борги споживачів. Друга — це зниження ціни на вугілля.
- Акція протесту тривала майже три години.
Читайте нас у Telegram: головні новини регіону