"Кожного ранку збираємо слимаків". Як мешканці Львівщини борються із шкідниками

"Кожного ранку збираємо слимаків". Як мешканці Львівщини борються із шкідниками

"Кожного ранку збираємо слимаків". Як мешканці Львівщини борються із шкідниками
. Фото Іванни Чорної

Рудий або іспанський слимак потрапив на територію Львівщини більше 10 років тому. З тих пір щороку популяція шкідників зростає і з ними стає дедалі важче боротися. Слимаки пошкоджують рослини та городину, лізуть до хати та у підвали, де нищать запаси овочів. Про це Суспільному розповіли мешканці села Містки.

Марія Чорна та її донька Іванна кажуть: день починають з того, що збирають рудих слимаків. Ще три роки тому жінки почали помічати їх в себе на городі, проте цьогоріч шкідників стало значно більше.

"Кожного ранку я, встаючи о 5-6 годині ранку, беру відро і починаю збирати слимаків, а їх просто не злічити. Щоб мені вийти з хати, треба стрибати між ними. В мене є маленька дитина, а вони залазять до хати. Після дощу я вийшла на дорогу, а їх є просто тисячі, я би навіть сказала, мільйони. Це буквально при дорозі", — каже Іванна Чорна.

Іванна Чорна щоранку збирає слимаків
Іванна Чорна щоранку збирає слимаків. Фото Іванни Чорної

За словами Марії Чорної, слимаки шкодять городині.

"Вони і бульбу, і моркву висмоктують, щось м'якеньке, особливо молоденьку рослину, капусту також. Лише стебла залишаються", — каже Марія Чорна.

Слимаки завдають пошкоджень городині
Слимаки завдають пошкоджень городині. Фото Іванни Чорної

Спеціальної програми боротьби з цим шкідником в області немає, як і офіційно зареєстрованих препаратів, які рекомендують застосовувати проти рудого слимака. Начальник відділу контролю обігу ЗЗР ЗЗР - засоби захисту рослинуправління Держпродспоживслужби Львівщини Ярослав Лободзець радить використовувати народні методи.

"Вони гинуть, якщо їх обприскувати нашатирним спиртом. Потрібно 100-150 грам на 10 літрів води. Коли цей розчин потрапляє на слимака, він гине. Також можна опилювати його або порошком гірчиці, або меленим перцем червоним. Або, якщо є невеликі ділянки, можна по периметру обкопати, зробити канавку і туди засипати суміш гірчиці чи перцю і вапна", — каже Ярослав Лободзець.

Популяризація рудих слимаків в останні роки значно зросла
Популяризація рудих слимаків в останні роки значно зросла. Фото Іванни Чорної

Небезпека такого шкідника як рудий слимак полягає в тому, що він — всеїдний і дуже швидко розмножується, каже голова Асоціації фермерів Львівщини Ярослав Кардаш.

"Він поїдає всі зелені частини рослин, в першу чергу городніх, квіткових рослин, і сільськогосподарські культури. В нас на Львівщині є цілі поля, які заселені цими шкідниками. Він шалено розмножується і боротись з ним дуже проблематично, оскільки на великих площах це потребує спеціальних засобів і вони дорогі", — голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівщини Ярослав Кардаш.

Шкідники поїдають зелені частини рослин
Шкідники поїдають зелені частини рослин. Фото Іванни Чорної

Випадки масового скупчення раніше фіксували у Винниках та в Дрогобичі.

Читайте також: На Львівщині двох дітей госпіталізували після укусів змій

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок