Унаслідок буревію та сильного дощу, який зафіксували на Львівщині ввечері, 25 червня, майже 100 населених пунктів залишилось без електроенергії. Вітер повалив понад 320 дерев та зірвав 65 дахів. Травмувалась 1 людина. Надзвичайники та комунальники працюють над ліквідацією наслідків стихії у цілодобовому режимі. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
За інформацією рятувальників, на Львівщині станом на 10:00, 26 червня, підтоплено 11 житлових будинків, 23 присадибні ділянки, 1 підземна парковка, 3 підвали та 1 підземний перехід. Буревій пошкодив 65 дахів, стіни житлового будинку та 44 автомобілі.
Також пориви є на контактних мережах та лініях електропостачання. Через це 93 населені пункти повністю та 116 частково залишились без світла.
За словами заступниці міського голови з питань ЖКГ Ірини Маруняк, комунальні служби міста продовжують працювати у цілодобовому режимі. Станом на зараз вдалося повністю відновити гаряче водопостачання та ліквідувати половину поривів на мережах вуличного освітлення. Бригади прибирають повалені дерева та розбирають пошкоджені дахи будівель.
"Загалом комунальники виявили 145 поривів на мережах зовнішнього освітлення, 6 опор впало. Зараз ліквідовано 45% поривів, продовжують працювати 4 бригади. Вночі працювало 50% освітлення зі 100%. Плануємо за сьогодні відновити загальноміське освітлення на 80%", – каже Ірина Маруняк.
Окрім того, у Львові зафіксували 27 поривів на мережах електротранспорту. Із них залишилось полагодити 4: на вул. Сахарова, вул. Героїв УПА, вул. Антоновича та на кільці вулиць Личаківська-Пасічна.
"Ми відновили рух електротранспорту, за винятком тролейбусів №22, 29 і 30 та трамвая № 3. Трамвай №2 біля церкви Петра і Павла їде по маршруту №7, тобто по вул. Мечникова", – каже посадовиця.
Задля зручності пасажирів міське АТП підсилить ділянки, де зараз не курсує електротранспорт, автобусами. За маршрутом трамваю №3 додадуть 3 маршрутки №45, ще 3 – на маршрут №2а. Шість автобусів курсуватиме на маршруті №33.
Найбільше під час негоди, за словами заступниці міського голови з питань ЖКГ, понищило дерева — загалом вітер повалив 324. Станом на ранок, 26 червня, 144 із них вже вивезли та розкрижували. Усі магістральні дороги вільні для проїзду.
Окрім того, сильний дощ завдав шкоди пам’яткам архітектури. Як повідомила начальниця міського управління охорони історичної спадщини Лілія Онищенко, усі пошкодження фіксують, пам'ятки будуть реставрувати.
"У нас із Домініканського собору впала одна величезна амфора. Друга там ледве тримається майже під куполом. Ми обгородили територію стрічкою. Завтра її треба демонтувати, щоб було безпечно. На Успенській церкві відірвався шматок даху. Упав також флюгер на Глинянській вежі і тримається на черепиці. Зірваний дах на пл. Ринок, 10 зі сторони вул. Федорова, і частина даху зірвана на вул. Підвальній, 9 із внутрішньої сторони", – каже Лілія Онищенко.
Також пошкоджені території семи шкіл і 9 дитячих садочків. Над усуненням наслідків стихії комунальники, за словами Ірини Маруняк, працюватимуть на вихідні. Гроші для відновлення Львова після буревію виділять із резервного фонду міського бюджету.
За даними Львівського гідрометцентру, учора в місті випало 28 мм опадів, тобто 33% від місячної норми у червні.
Читайте також
Знеструмлення, підтоплення та повалені дерева. Наслідки негоди у Львові
Через негоду у Львові є затримки у русі поїздів — Укрзалізниця
Читайте нас у Telegram: головні новини регіону