На Львівщині призупинили проєкт із аеромедичної евакуації

На Львівщині призупинили проєкт із аеромедичної евакуації

На Львівщині призупинили проєкт із аеромедичної евакуації
. Фото ілюстративне: ДСНС України

На Львівщині призупинили надавати послугу екстреної аеромедичної евакуації. Проєкт реалізовується медиками спільно з Нацполіцією. Останні мали передати на Львівщину гелікоптер, проте поки його немає. Тимчасово медики користувались вертольотом Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Стартував проєкт 1 квітня. За майже три місяці гелікоптер здійснив 9 вильотів.

"Ми звикли надавати допомогу в приміщенні, на відкритому повітрі, в машині. Надавати допомогу в польоті не доводилося, але все вийшло файно", — каже фельдшер відділу аеромедичної евакуації Віктор Гончарук.

За словами керівника обласної екстреної медичної допомоги Андрія Васька, вертоліт перебуває на сервісному обслуговуванні.

"Цей проєкт є експериментальним. До того часу поки прибуде вертоліт Нацполіції, ми здійснювали вильоти на гелікоптері Державної служби з надзвичайних ситуацій. На сьогодні ми очікуємо прибуття вертольоту Нацполіції або повернення вертольота ДСНС", — каже Андрій Васько.

Попередньо гелікоптер Нацполіції мали б доправити на Львівщину до кінця цього місяця, каже Андрій Васько. Кореспонденти Суспільного надіслали інформаційний запит в Міністерство внутрішніх справ України, щоб дізнатись точну дату відновлення аеромедичної евакуації на Львівщині.

Що відомо

  • Проєкт із аеромедичної евакуації охоплює 7 західних областей: Львівську, Закарпатську, Волинську, Івано-Франківську, Рівненську, Чернівецьку та Тернопільську. Спеціальні медичні бригади та екіпажі вилітають на виклики у екстрених випадках.
  • Пріоритет у допомозі надають хворим із гострою затримкою кровообігу, розладами серцево-судинної системи та порушеннями мозкового кровообігу. А також людям з опіками понад 20% площі поверхні тіла, травмами хребта, пораненнями шиї, грудної клітки, черевної порожнини, переломами двох та більше кісток, черепно-мозковими травмами чи загальною гіпотермією.
  • Також аеромедичну евакуацію можуть здійснювати у випадках масових уражень, стихійних лих та якщо пацієнти отримали травму внаслідок утоплення, падіння з висоти, сходження снігової лавини, зсуву ґрунту чи ДТП.
  • 1 квітня на Львівщині здійснили навчальний політ та ознайомили працівників із умовами роботи у межах проєкту із аеромедичної евакуації.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок