У Львові, в Національному музеї імені Андрея Шептицького, стартували "Канікули в Музеї". Упродовж цього тижня діти можуть прийти до музейної майстерні та відвідати мистецькі заняття. Зокрема, навчитися робити вибійку, малювати картини, ліпити скульптури з глини та виготовляти черпаний папір.
У перший день "Музейних канікул" дітей навчали робити імітацію вишивки фарбою — вибійку. Орнамент на футболки наносять стійкою до води фарбою за допомогою спеціальних кліше з грушевого дерева.

"На цих кліше зображені переважно рослинні орнаменти. Але окрім того майстер нам зробив Юрія Змієборця, якраз ту сцену, де Юрій вбиває Змія. Ці футболки стануть, так би мовити, строєм дітей на увесь тиждень канікул", — каже завідувачка сектору науково-освітньої роботи музею Марія Кузьміна.

У мистецькому таборі навчаються діти від 6 до 12 років.
"Я вже тут вдруге і мені тут подобається, бо на канікулах я дуже нуджуся, не маю що робити, сиджу в гаджетах. А оскільки є такі канікули, я люблю прийти сюди і робити щось цікаве. Ми тут всяке малюємо, ліпимо, малювали ікони так як колись, по-старому", — каже учасниця арт-табору Квітослава Буденкевич.

Вже завтра, 15 червня, діти малюватимуть олійними фарбами та створять копію картини Миколи Мурашка "Дніпро". Також у музейній майстерні школярі ліпитимуть з глини, створюватимуть гравюри і черпаний папір.

"Можна брати старі газети чи лотки з-під яєць. Для цього робиться така спеціальна суміш, яка потім розпускається на воді. Тоді діти за допомогою таких спеціальних засобів, які мають вигляд рам з натягнутою сіткою, зачерпують ту масу, потім її викладають на стіл і вона має висихати", — каже наукова співробітниця музею Наталія Росецька.

В останній день "Музейних канікул" у головному холі Національного музею відбудеться виставка дитячих робіт, які вони виготовлять під час занять.
Читайте також: Літні табори для школярів: які варіанти дозвілля для дітей є у Львові
Читайте нас у Telegram: головні новини регіону