У п'яти львівських трамваях встановили валідатори. Це пристрої для зчитування електронного квитка. Наразі вони працюватимуть у тестовому режимі. Невдовзі валідатори встановлять у 25 машинах громадського транспорту та в маршрутках приватних перевізників.
Проїзд можна буде оплатити карткою LeoCard, банківською карткою та за допомогою мобільної аплікації, яка зчитуватиме QR-код.
"Тут є інтерфейс, ви можете працювати всередині з інтерфейсом. При успішній чи не успішній валідації буде світлова та звукова індикація. Зелена галочка означає, що валідація пройшла успішно, червоний хрестик, що ні", — каже керівник впровадження проєкту е-квитка Роман Лев.
Для зручності пасажирів валідатори встановлять відразу біля усіх дверей трамваю. Керівник проєкту каже, що без квитка проїхати не вдасться.
"Контролери будуть мати для роботи спеціальні планшети. Коли вони будуть заходити в громадський транспорт, всі валідатори будуть вимикати для того, щоб унеможливити оплату проїзду. Контролер зможе зчитати, перевірити на планшеті, чи була здійснена валідація, чи ви справді тут купити свій проїзний квиток", — каже Роман Лев.
До серпня у тестовому режимі електронний квиток має запрацювати у всьому громадському транспорті міста.
"Цього тижня вже починається монтаж на тролейбусах. Всього в нас є 30 комплектів. Ставимо 21 комплект вже, паралельно виготовляється промислова партія. А з травня починається промисловий монтаж. Ми маємо переконатися, що вся система тримається і працює", — каже заступник директора міського департаменту житлового господарства Андрій Білий.
Запровадження електронного квитка у Львові коштує понад 11 мільйонів євро. Окрім електронного способу оплати, заплатити за проїзд можна буде і готівкою водієві. Він матиме спеціальний принтер для друкування чеку. Утім, за такого розрахунку, вартість разової поїздки буде дорожчою. Скільки коштуватиме проїзд наразі невідомо.
Що відомо
- Єдиний електронний квиток — "ЛеоКарт" — охоплюватиме всі види громадського транспорту Львова: це трамвай, тролейбус, автобус та дасть можливість пересадки між цими видами транспорту упродовж 40 хвилин після зафіксованої оплати.
- У 2017 році е-квиток у Львові обіцяли запровадити через 9 місяців. Тобто на початку 2019 року. Згодом дату впровадження перенесли на 2020 рік, а тепер — на 2021.
- У вересні 2020 року до Львова завітала команда чеських фахівців, яка впроваджуватиме е-квиток у місті.
- Минулоріч, у грудні, оголосили про збір документів для виготовлення пільгового е-квитка. Тоді документи подали 8 тисяч жителів Львівської громади.