На Львівщині склали перші протоколи за новими штрафами

На Львівщині склали перші протоколи за новими штрафами

На Львівщині склали перші протоколи за новими штрафами
. Суспільне Львів

На Львівщині патрульні виписали перші 3 протоколи за новими штрафами. Їх склали на водіїв із ознаками алкогольного сп’яніння. Про це Суспільному розповів патрульний поліцейський Назар Бурмеха.

Відсьогодні зросли штрафи за ряд порушень. До прикладу, за перевищення швидкості більше ніж на 50 кілометрів на годину штраф зріс до 1 700 гривень. Штраф за водіння напідпитку — 17 тисяч із позбавленням посвідчення водія на рік.

За повторне порушення упродовж року штраф складе 34 тисячі із позбавленням водійських прав на три роки, третій раз доведеться заплатити 51 тисячу гривень з позбавленням права водити авто на 10 років з конфіскацією транспортного засобу.

17000 гривень за водіння напідпитку: на Львівщині склали перші протоколи за новими штрафами
17000 гривень за водіння напідпитку: на Львівщині склали перші протоколи за новими штрафами. Суспільне Львів

"До Кримінального кодексу внесли зміни, зʼявилася нова стаття – це вчинення ДТП у стані алкогольного сп’яніння. Раніше в ККУ це була просто обставина, яка обтяжує покарання. Тепер це окрема стаття", — каже патрульний Назар Бурмеха.

Патрульний поліцейський додає, що у змінах є недоліки.

"Мінусом прийнятих законів є невідповідність до Конституції. Згідно з 61 статтею Конституції інспектори і судді мали би враховуючи майновий стан особи, тяжкість вини і накладати різні стягнення. А так людина, яка перебуває у легкому стані алкогольного сп’яніння — 0,3 проміле і людина, яка в коматозному стані сідає за руль з 3 проміле отримуватиме однаковий штраф", — каже Назар Бурмеха.

Водій Сергій Калінський каже, що позитивно ставляться до підвищення штрафів.

"Дивлячись на те, що твориться на дорогах – треба щось робити із поведінкою водіїв на дорозі. Особливо тих, хто зловживає і забирає чуже життя чи здоровʼя. Ну і пішоходів теж треба штрафувати, вони теж є учасниками руху", — каже Сергій Калінський.

Читайте також: На львівському заводі модернізували партію танків

На початок